Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Na kryptowalutach można było zarobić nawet 2 410% w Q1 2017r.

Handel na kryptowalutach staje się obecnie coraz bardziej popularny. Dynamiczne rozpowszechnianie handlu na tych instrumentach spowodowało, iż w pierwszym kwartale 2017 roku obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty na najpopularniejszych coinach a cały rynek wzrósł o niemal 7 mld USD.

2. Gigantyczny wzrost popularności kryptowalut

Euro, dolar amerykański, funt szterling, jen… Traderzy rynku walutowego doskonale znają te waluty i codziennie wykorzystują ich zmienność, by z pomocą dźwigni finansowej zaksięgować zysk. Coraz większą popularność zdobywają jednak kryptowaluty. eToro chwali się czterokrotnym wzrostem liczby osób handlujących tymi instrumentami.

3. Książka, którą każdy zajmujący się tradingiem powinien przeczytać

Wyrażenie “analiza techniczna John’a Murphy’ego” znane jest każdemu traderowi czy inwestorowi, który kiedykolwiek szukał w internecie edukacji bądź książek o analizie technicznej rynków finansowych. Wiele książek Murphy’ego jest znanych na całym świecie z przedstawiania skomplikowanych schematów i założeń w bardzo prosty sposób.

4. „Sell in May…” czyli 7-letnia seria nieudanych, drugich kwartałów na GPW

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy nowy miesiąc na naszym parkiecie. Jest nim maj – miesiąc często przywoływany przez inwestorów w starym, giełdowym porzekadle – „sell in May and go away” czyli „sprzedaj w maju i jedź na wakacje”. Reguła ta sugeruje aby sprzedać akcje w maju i powrócić na rynek dopiero jesienią. Przy okazji nastania maja, zobaczmy czy to powiedzenie sprawdza się na krajowym parkiecie.

5. Ustawa mająca chronić uczestników rynku Forex weszła w życie

Ma to ukrócić między innymi proceder telefonicznych naganiaczy, którzy poprzez polskie call center zachęcali do otwierania rachunków lub deponowania środków u nielicencjonowanych przez KNF brokerów zagranicznych. Obecnie firmy tego typu chcące świadczyć swoje usługi będą musiały posiadać co najmniej jednego agenta firmy inwestycyjnej (nadzorowanego pośrednika), a to wiąże się z koniecznością otwarcia oddziału w Polsce.

6. Trading w oparciu o średnią wykładniczą EMA 144

W trakcie rozmów na Comparic chat, gdzie na żywo wymieniamy się pomysłami i konfrontujemy nasze spojrzenie na wykresy z innymi “czatownikami”, wynikła między innymi dyskusja o średnich ruchomych i ich stosowaniu w tradingu. Przy okazji tego artykułu chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami ze średnią EMA144.

7. Garść statystyk eToro: W co najchętniej inwestują Polacy?

Na początku warto zaznaczyć, że poniższe dane nie są reprezentatywne dla ogółu polskich traderów. eToro bazuje wyłącznie na własnych danych, więc wszystkie poniższe liczby oraz wykresy będą odnosić się wyłącznie do skuteczności działań Polaków handlujących poprzez platformę eToro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here