Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Nadchodzi globalna kryptowaluta   

Te artykuły również Cię zainteresują
Aby zrozumieć zachodzące w świecie finansów zmiany, konieczne jest określenie momentu w którym się znajdujemy. Stworzony w latach 70-tych system petrodolara traci na znaczeniu. Coraz więcej państw koncentruje swoje wysiłki na omijaniu amerykańskiej waluty podczas rozliczeń. Tak jak w przypadku każdej poprzedniej globalnej waluty rezerwowej, podobnie okres panowania dolara dobiegnie końca.

2. Bitcoin i podatki – rozmowa z Krzysztofem Wojdyłą i Michałem Nowackim  

O kryptowalutach i podatku za Bitcoin rozmawialiśmy z Krzysztofem Wojdyło, adwokatem i wspólnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz Michałem Nowackim, radcą prawnym, doradcą podatkowym oraz partnerem kancelarii.

3. Kryptowaluty na Weekend – Odliczamy do Super Bitcoin hard fork 

Miniony tydzień na pewno na stałe zapisze się na kartach historii. Dokładnie po 9 latach i 29 dniach od opublikowania manifestu Satoshiego Nakamoto kurs Bitcoina osiągną psychologiczną barierę 10 000 USD. Co ciekawe tego samego dnia pokonany został również kolejny poziom 11 tys. USD a nowe ATH znajduje się na poziomie 11 395 USD.

4. NASDAQ silnie w dół – Zuckerberg i miliarderzy z FANG tracą prawie $8 mld  

Założyciele wycenianych na miliardy dolarów spółek technologicznych takich jak Facebook, Amazon, Netflix, Google (Alphabet) określanych skrótowo mianem FANG stracili podczas środowego handlu na Nasdaq 100 około $7,6 miliarda – indeks notował najsilniejsze jednodniowe osunięcie od trzech miesięcy.

5. Jak poradzić sobie z fałszywymi wybiciami, a nawet czerpać z nich zysk? – Justin Bennett  

Dzisiejszy wpisy poświęcony będzie fałszywym wybiciom. Jako, że dochodzi do nich dość często, warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Poniżej znajduje się pytanie jakie Justin Bennett otrzymał od jednego z czytelników portalu DailyPriceAction.com: Jak uniknąć fałszywych wybić?.

6. Biblioteka inwestora – odbierz 5 darmowych ebooków o tradingu!  

Dom Maklerski TMS Brokers przygotował zbiór 5 bezpłatnych ebooków traktujących o nowoczesnym tradingu, które skierowane są do średnio-zaawansowanych i doświadczonych inwestorów. Początkujący traderzy również znajdą w nich sporo przydatnej wiedzy.

7. Przydomki walutowe – sekretny język traderów 

Czy zastanawiałeś się dlaczego traderzy często używają pseudonimów w komunikacji między sobą ? Określenia typu: Kabel, Bernie, Ninja… są używane przez doświadczonych traderów forex. Są niczym tajny uścisk dłoni odróżniających profesjonalistów od żółtodziobów. Warto znać nazwy przynajmniej tych walut którymi obracasz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here