Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Początkujący traderzy powodują poważne problemy

W każdej branży niezwykle istotną rolę odgrywa doświadczenie – szczególnie w przypadku dynamicznych rynków finansowych, gdzie bardzo często o zysku lub stracie decydują pojedyncze sekundy. Jak wynika z najnowszego raportu BIS globalne trading deski są świadkami niekorzystnych zmian, a miejsca wprawionych w boju traderów, zajmują tańsi i jednocześnie niedoświadczeni adepci sztuki inwestycyjnej.

2. Anton Kreil na FxCuffs 2017 o tym jak nie tracić pieniędzy oraz jak zarabiać pieniądze.

Głównym prelegentem konferencji był Anton Kreil, były trader trzech banków inwestycyjnych, którego wykład otwarty (w piątek) wzbudził chyba największe emocje. Anton omówił źródła dochodów brokerów FX/CFD i wskazał, że brokerzy detalicznym w obecnym kształcie są źle motywowani i wynagradzani. Brokerzy w modelu agencyjnym żyją z prowizji oraz narzutu na spread, a więc ich wynagrodzenie zależy od ilości oraz wielkości transakcji klienta – im częściej i większymi pozycjami klient traduje, tym lepiej. Z kolei brokerzy tworzący rynek i nie zabezpieczający pozycji klientów zarabiają na ich stratach, a to dla nich jeszcze gorsza motywacja.

3. Zarobki z rynku FX a problem ich opodatkowania – cz. III

Inwestorzy, którzy korzystają z usług brokerów zagranicznych bardzo często nie wiedzą lub pomijają fakt, że wypracowany dochód pochodzi z kraju, w którym siedzibę posiada usługodawca. Z tego względu do jego opodatkowania prawo rościć może sobie zarówno polska skarbówka (osoba uzyskująca dochód mieszczka w Polsce) oraz państwo, w którym funkcjonuje broker. Dzięki umowom międzynarodowym chroniącym przed podwójnym opodatkowaniem dochód z działalności FX opodatkowywany jest tylko i wyłącznie w Polsce – czyli w miejscu zamieszkania podatnika.

4. Momentum Trading – przewodnik od Tradeciety

Momentum jest jedną z najważniejszych koncepcji jeśli chodzi zrozumienie wykresów cenowych i podejmowanie dobrych decyzji w tradingu. W tym artykule wyjaśnię jak ja korzystam z momentum w mojej własnej strategii oraz jak je zrozumieć kiedy patrzymy na wykresy z akcją cenową.

5. Strategie Forex: Swing Trading

Nasz poprzedni artykuł traktował o daytradingu lub inaczej – inwestowaniu intraday. W skrócie, polega ono na otwieraniu i zamykaniu pozycji rynkowych w terminie jednego dnia sesyjnego. Swing trading natomiast, choć również wykorzystuje relatywnie małe zmiany ceny danego waloru charakteryzuje się dłuższym czasem trwania – do kilku dni. W ekstremalnych przypadkach swing trading może obejmować nawet kilka tygodni. W jaki sposób wykorzystać dłuższe ruchy ceny, aby czerpać zyski z swing tradingu?

6. Książka, którą każdy zajmujący się tradingiem powinien przeczytać

Wyrażenie „analiza techniczna John’a Murphy’ego” znane jest każdemu traderowi czy inwestorowi, który kiedykolwiek szukał w internecie edukacji bądź książek o analizie technicznej rynków finansowych. Wiele książek Murphy’ego jest znanych na całym świecie z przedstawiania skomplikowanych schematów i założeń w bardzo prosty sposób.

7. Trader21: Jak legalnie nie płacić podatków?

Przełom pierwszego i drugiego kwartału każdego roku kalendarzowego to gorący okres rozliczeń podatkowych. Sprawa dotyczy również inwestorów, którzy muszą rozliczyć swoje zyski/straty z polskim fiskusem. W jednym z najnowszych webinarów miałem przyjemność opowiadać o optymalizacji podatkowej oraz o tym „jak legalnie nie płacić podatków”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here