Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. XTB oskarżony o rzekome oszukanie klientów? Zarząd spółki odpiera zarzuty 

Sprawa jest niezwykle intrygująca, a ewentualne wyjaśnienie rzekomych nadużyć ze strony brokera jest niezwykle istotne dla rzeszy jego klientów oraz pozostałych uczestników rynku forex w Polsce. Jeśli faktycznie DM XTB dopuścił się przestępstwa, czemu ta sprawa pojawiła się dopiero teraz, zamiast być  rozstrzygnięta jeszcze lata temu, kiedy ESMA zainteresowała się kwestią „best execution” w Polsce? I dlaczego KNF w 2016 r. po publikacji wytycznych dla branży OTC dał 3 miesiące na wdrożenie zmian określonych w wytycznych  skoro uznał  działania branży za działania wbrew obowiązującemu prawu.

2. Określanie celu dla transakcji na podstawie ruchu mierzonego – Justin Bennett 

Jednym z najtrudniejszych aspektów tradingu jest ustalenie realistycznego i prawdopodobnego celu dla transakcji. W rzeczywistości większość traderów, z którymi miałem okazję rozmawiać przez ostatnie lata, przedkładało strategię inkasowania zysków ponad momenty wejścia jeśli chodzi o elementy sprawiające największe problemy.

3. Traderzy Dzieciom – wspólna akcja TJS i TMS Brokers 

Niespełna dwa tygodnie temu, w niedzielę, 5 listopada br. jeden z członków liczącej obecnie blisko 14 tys. osób społeczności Trading Jam Session znanej szerzej jako TJS zaproponował aby wspólnie poszukać polskiej myśli trejderskiej.

4. “Bitcoin będzie wart milion dolarów” – Szczepan Bentyn w rozmowie z Comparic.pl

Są ludzie, którzy z kryptograficznymi tokenami są związani o wiele dłużej, aktywnie pracując nad budowaniem popularności i świadomości społeczeństwa na temat BTC i jego pochodnych. W przypadku polskiej społeczności kryptowalutowej kimś takim jest Szczepan Bentyn – przedsiębiorca, inwestor i twórca własnej spersonalizowanej kryptowaluty, który sam siebie określa “geekiem z zapleczem ekonomicznym”.

5. Dlaczego swing trading daje największe szanse na sukces? – Nial Fuller 

Jeśli trading wydaje ci się frustrujący i trudny – nie przejmuj się, nie jesteś sam. Wielu traderów, jeśli nie większość, zaczyna swoją tradingową karierę z wzniosłymi celami i pełnym bakiem nadziei, ale te rzeczy mogą bardzo szybko zniknąć jeśli nie podchodzą oni do rynku z prawidłowej strony.

6. Masz ochotę rzucić trading? Sprawdź jak to naprawić! – Nial Fuller 

Pomysł na dzisiejszą lekcję pojawił się u mnie od jednego z czytelników mojej witryny, który niedawno mailowo prosił mnie o pomoc. Stał się tak sfrustrowany jeśli chodzi o trading, że był gotów rzucić ręcznik na ring i całkowicie się poddać.

7. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin: DasCoin nie jest walutą cyfrową 

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) w związku z napływającymi licznymi informacjami od przedstawicieli społeczności kryptowalutowej, zwraca uwagę opinii publicznej i mediów na działalność międzynarodowej organizacji skupionej wokół projektu DasCoin. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że według PSB, DasCoin nie jest cyfrową walutą.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here