Naga Markets



Co w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Jak stosunek zysku do ryzyka wykorzystują profesjonaliści – Tradeciety

Stosunek zysku do ryzyka (RRR, zysk:ryzyko) to bardzo kontrowersyjny i często dyskutowany przez traderów temat, gdzie niektórzy twierdzą, że jest zupełnie bezużyteczny, z kolei inni uważają go za Św. Graala tradingu. W niniejszym artykule wyjaśnione zostanie to jak prawidłowo korzystać ze stosunku zysku do ryzyka. Poznasz również kilka mniej znanych faktów na temat tej koncepcji, a także rozprawimy się z mitami jakie krążą na jej temat.

2. Czy opcje binarne stanowią alternatywę dla opcji waniliowych?

Opcje – instrument tajemniczy i często niezrozumiały dla zwykłego Kowalskiego. W Polsce kojarzą się przede wszystkim z toksycznymi instrumentami walutowymi, które były powodem upadłości wielu polskich przedsiębiorstw w pierwszej dekadzie XXI wieku. Niemniej jednak opcje i strategie inwestycyjne budowane za ich pomocą dostarczają możliwości których nie uświadczymy w handlu za pomocą zwykłych kontraktów CFD. Czy popularne opcje binarne mogą stanowić alternatywę dla opcji waniliowych?

3. Strategia piramidowania w tradingu – Justin Bennett

Strategia piramidowania, której możesz się tu nauczyć znacznie zwiększy Twoje szanse na konsekwentne uzyskiwanie zwrotów. Może ona dosłownie podwoić lub potroić Twoje zyski w pojedynczej transakcji.

4. Dlaczego traderzy z Wall Street mają obsesję na punkcie Jesse’ego Livermore’a?

Livermore prowadził nad wyraz błyskotliwe życie, otoczony kochankami, skandalami, pieniędzmi… i bankructwami. Był on legendarnym traderem, który działał na dużą skalę i zarobił miliony podczas krachu z 1929 roku.

5. UWAGA: DM BZ WBK rezygnuje z rynku FX/CFD!

Po rezygnacji ze świadczenia usług na rynku instrumentów pochodnych FX/CFD przez HFT Brokers podobną decyzję podjął inny polski dom maklerski – BZ WBK. Otwieranie nowych rachunków możliwe jest jedynie do 14 listopada, dotychczasowi klienci będą mogli dokonywać operacji natomiast do końca bieżącego roku.

6. „Moim marzeniem jest inspirować” – wywiad z Maciejem Golińskim, autorem książki „Inside Bar”

Maciej Goliński, zawodowy trader związany z rynkami finansowymi od 21 lat. Swoje pierwsze kroki w inwestowaniu stawiał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a obecnie gra na amerykańskim rynku kontraktów terminowych, rynkach towarowych oraz rynku walutowym.

7. Let’s DiNapoli Day – 26 listopada weź udział w konferencji pod patronatem Comparic.pl!

Już 26-ego listopada w Gdyni, Tradercom Investments organizuje konferencję Let’s DiNapoli Day. To pierwsze w Polsce spotkanie fanów technik DiNapolego. Konferencja ma charakter szkoleniowy i jest przeznaczona dla aktywnych inwestorów giełdowych.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here