Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Vortex Assets – Kolejny broker wykorzystywany do sprzedawania debiutów? [NAGRANIE][NOWE FAKTY W SPRAWIE]

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaledwie kilka dni temu na antenie TVP1 w programie “Chodzi o pieniądze” prowadzonym przez Jacka Łęskiego przedstawiony  został problem dotyczący firm, które “rekomendują” inwestycje w debiut potencjalnym klientom. Dziś natomiast na skutek akcji #Nagraj Cwaniaka na grupie Trading Jam Session w internecie pojawiło się nagranie rozmowy ze sprzedawcą nakłaniającym do inwestycji u brokera Vortex Assets. Sposób działania sprzedawcy łudząco przypomina ten opisany w programie Łęskiego.

2. Niemiecki regulator chce zakazać handlu na CFD!

Niemiecki regulator rynków finansowych – Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin) – poinformował 8 grudnia, że w celu ochrony interesów detalicznych planuje ograniczyć marketing, dystrybucję oraz sprzedaż kontraktów różnic kursowych (CFD). Jeżeli decyzja wejdzie w życie, trading w oparciu o ten popularny instrument stanie się w Niemczech całkowicie niemożliwy.

3. Jak zacząć zarabiać dzięki strategiom Price Action?

Pomagając innym i nauczając tradingu w ciągu ostatnich lat zdałem sobie sprawę, że większość traderów ma skłonności do używania zbyt wielu zmiennych jednocześnie, zwłaszcza na początku swojej drogi (żonglując próbują utrzymać w powietrzu zbyt wiele piłek).

4. Strategia: Tylko Dołki i Szczyty (2) – Lokacja

W pierwszej części przedstawione zostały podstawowe informacje na temat strategii TDiS, a także poruszyłem jeden z trzech najistotniejszych elementów, a mianowicie trend. Teraz skupimy się na kolejnym kluczowym czynniku – lokacji. Kiedy temat zostanie wyczerpany, będziemy mogli przejść do sygnałów.

5. 10 sposobów na finansowy sukces według ex-Goldmana Antona Kreila

W czerwcu 2015 roku Tom Murray przeprowadził bardzo niecodzienny wywiad z Antonem Kreilem, dyrektorem zarządzającym Instytutu Tradingu oraz Zarządzania Portfelem. Formuła wywiadu przybrała wyjątkowy charakter, ponieważ Anton zabrał Toma ze sobą w podróż biznesową dookoła świata startując z Singapuru przez Nowy Jork, aż do Londynu. W trakcie wyprawy Tom obserwował, jak wygląda życie i praca jednego z najlepszych traderów na świecie, a także rozmawiał z Antonem na tematy związane z finansami. W rezultacie powstał materiał traktujący o elementach finansowego sukcesu.

6. 5 prostych sposobów na poradzenie sobie z Price Action – Tradeciety

Zdolność do odczytywania akcji cenowej jest niezwykle ważna, by podejmować prawidłowe decyzje. Problemem z jakim boryka się wielu traderów jest to, że komplikują oni zbytnio ten proces, co wprawia ich w zakłopotanie, albo co gorsza wcale nie mają planu działania i w ogóle nie wiedzą czego szukają.

7. FCA: Zakaz bonusów CFD, maksymalny lewar 50:1!

Brytyjski regulator rynków finansowych – FCA – opublikował 6 grudnia zaktualizowaną listę zasad odnośnie kontraktów różnic kursowych (CFD). Jak wynika bowiem z analiz instytucji, wielu klientów otwiera rachunki handlowe nie zdając sobie sprawy z jakim produktem ma tak naprawdę do czynienia – na rynku brytyjskim nawet 82% traderów detalicznych ma tracić handlując na szeroko pojętych CFD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here