Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Nigdy nie trać pieniędzy! Dlaczego straty są złe i jak sobie z nimi radzić?Warren Buffet tak wyraził się niegdyś mówiąc o zasadach inwestowania: „Zasada nr 1 brzmi: Nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2 brzmi: Nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1.”

To zabawne powiedzenie z czasem nabierało dla  mnie szczególnego znaczenia i dziś nie wyobrażam sobie tradingu bez tej zasady. Jednak jak tę zasadę pogodzić z porzekadłem, że straty są nieodłącznym elementem tradingu? Przecież nie da się każdej transakcji zaczynać i kończyć zyskiem, zawsze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego. Oczywiście tu nie chodzi dosłownie o to, żeby nigdy nie tracić pieniędzy – zdaje się, że jest to w ogóle niemożliwe – ale o ideę minimalizacji strat i nie podejmowania zbyt dużego ryzyka.

2.Kto jeszcze zaksięgował dziś 1548 pipsów zysku?

Dosyć niedawno pisałem o tym jak zarobiłem 909 pipsów na parze walutowej EURZAR(link). Dziś chcę przedstawić zagranie na tej samej parze walutowej, które przyniosło 1548 pipsów zysku. Dla aktywnych obserwatorów działu „Gra ze swap” nie powinno to być zaskoczeniem ponieważ pozycję były otwierane w trakcie niżej przedstawionych analiz:

Gra ze swap 4 czerwca 2014: EURAUD, EURZAR, EURNZD, USDTRY(link)
Gra ze swap 9 lipca 2014: EURTRY, EURZAR, USDTRY(link)

3. Draghi miażdży eurodolara

invest

ECB i Draghi z pewnością zaszokowali dzisiaj rynki, a przede wszystkich posiadaczy pozycji długich, którzy liczyli na odbicie (pomimo braku jakichkolwiek technicznych przesłanek). Obniżka stóp pociągnęła nas na nowe dołki a sytuację po takim wodospadzie można kompleksowo omówić jedynie na wykresie tygodniowym.

4. Live Trading – Twój początek drogi do sukcesu

Live Trading należy do szkoleń, w których udział powinien wziąć każdy, kto poważnie myśli o tradingu. Sesje Live Trading w ofercie Admiral Markets pojawiły się w czerwcu 2013. Od tamtego czasu spotkaliśmy się z naszymi Inwestorami ponad 20 razy podczas specjalnych sesji live zarówno w formie webinarów, jak i szkoleń stacjonarnych (Focus on Forex, Konferencja Wall Street).

5. Strategia Price Action według Marcina Wenusa

Przedstawiam krótki opis strategii Price Action, według której prezentuję poranny przegląd najciekawszych par (od wtorku do piątku) oraz w weekendy przegląd tygodnia. Price Action to nic innego jak tylko reakcja na to co robi cena na wykresie. Analizy robię na prawie czystych chartach, jedynie z zapożyczonymi od światowego guru Price Action Niala Fullera dwiema średnimi EMA.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here