Co w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości przy niedzielnej kawie.
1. Piramidowanie blokowe czyli przeciwieństwo GRIDu i Martyngału – krok po kroku
Te artykuły również Cię zainteresują
W kolejnym odcinku „Szkoły inwestowania” przedstawiamy metodę piramidowania blokowego, której autorem jest znany nie tylko z naszego forum, gdzie prowadzony jest dziennik tej metody – Szwajcar, który pragnie dla szerszej publiczności pozostać anonimowy, a jego inicjały to P.F.
2.Wywiad ze Szwajcarem – autorem metody piramidowania blokowego
Szwajcar (P.F) – znany nie tylko z naszego forum, gracz stosujący od ponad 7 lat autorską metodę piramidowania blokowego. Podkreślający na każdym kroku, czym różni się ona od tzw. gridu lub martyngału. Wróg dokładania do tracących pozycji.
3. Ichimoku Kinko Hyo – podstawy systemu dla początkujących.
Ichimoku Kinko Hyo to techniczna metoda analizy wykresu, która najprościej ujmując opiera się na podążaniu za trendem. Metoda ta jest kompleksowa i bardzo atrakcyjna wizualnie przez co zyskała sobie wielką popularność wśród traderów zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.
4. CEO Consilium Invest pod ogniem pytań. Dawid Augustyn opowiada o swoich projektach.
Bardzo ciekawy wywiad z Dawidem. Opowiada o początkach tradingu: Tak jak każdy nastolatek marzy o wielkiej fortunie, tak i ja nie odbiegałem od tego standardowego szablonu chłopca chodzącego z głową w chmurach. Pierwsze spotkanie, nie pamiętam dokładnie daty, z osobą z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uświadomiło mi że to właśnie będzie moja droga do finansowej niezależności – trading na instrumentach finansowych. Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu.
5. Szkoła inwestowania: metoda Overbalance w wyznaczaniu trendu
W dzisiejszym odcinku „Szkoły inwestowania” przedstawimy metodę, która jest pomocna w ocenie panującego trendu. Technika ta nazywa się Overbalance, a jej autorem jest Bryce Gilmore. Metoda overbalance polega na porównywaniu zasięgów korekt w trendach. Oryginalny przepis stosowania tej metody zakłada, że wyznaczamy największą korektę w dotychczasowym trendzie i porównujemy jej zasięg z każdą kolejną korektą, która się pojawia. Jeżeli nowa korekta wybija zasięg poprzedniej (tej największej) jest to przynajmniej sygnał ostrzegający przed zmianą trendu.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszym działem eLearn: Edukacja najwyższej jakości za darmo w strefie eLearn Comparic! Zapraszamy