Naga MarketskoparkaMining kryptowalut od dawna budzi kontrowersje. Właściwie od czasu, gdy do kopania przestały wystarczać zwykłe urządzenia GPU, a na rynku BTC pojawiły się ASIC-i. My jednak przyjrzymy się 5 kryptowalutom, które mogą być warte dalszego zainteresowania krypto-górników, którzy posiadają tylko domowy komputer. Zachęcamy do lektury!

Kariera solo czy pool wydobywczy?

Dziś wielu uważa już, że mining solowy jest przestarzały. Nawet przy dobrym sprzęcie może okazać się, że nie zarobisz na tym interesie tak dobrze, jak mógłbyś w przypadku dołączenia do poola. To drugie daje wyższą procentową szansę na wygranie nagrody za wykopanie bloku. Warto rozważyć obie opcje, ale dziś eksperci namawiają do kopania w grupie.Dziś nadal trudno jest jednak oszacować, która cyfrowa moneta jest warta kopania. Specjalne kalkulatory stale pojawiają się na rynku, ale same ostrzegają, że proponowane przez nich wyliczenia mogą być częściowo błędne. Do miningu warto więc dobrze się przygotować i wszystko dokładnie wyliczyć. Tym bardziej, że w przypadku altcoinów dochodzi ryzyko nagłego spadku kursu.

Przejdźmy jednak do głównego tematu artykułu…

Monero (XMR): król private coinów

logo moneroW wyniku hard forka, który miał miejsce pod koniec listopada, XMR przeszło z algorytmu CryptoNight na RandomX. Sieć Monero stała się bardzo konkurencyjna zaraz po tym fakcie.

Wydobycie Monero daje jednak dziś bezpośredni dostęp do monet XMR, które mają jedną wielką zaletę – chodzi o ich funkcję anonimowości. Wydobywanie XMR jest zatem całkowicie anonimowym sposobem na pozyskiwanie zasobów kryptograficznych, co oznacza, że niektórzy górnicy mogą zdecydować się na wsparcie tej sieci nawet bez zysku finansowego. Jest to realne, jeśli będą potrzebowali w pełni anonimowych walut.

Nerva

Nerva (XNV) to projekt dla tych, którzy chcą zaryzykować wszystko i być może kopać monetę „śpiącego giganta”, jakim w oczach niektórych jest ta kryptowaluta.

XNV próbuje zapobiec atakom 51%, nie pozwalając na zjednoczenie hashrate w poolach. W praktyce oznacza to, że nie ma narzędzia do łączenia hashrate, ponieważ każdy procesor konkuruje z innymi na podstawie własnych zalet. Ograniczenie jest ustalone na poziomie protokołu i oznacza, że Nerva to projekt, który nigdy nie wejdzie na poziom wydobycia na skalę przemysłową. Ciekawy projekt dla górników, którzy są zainteresowani karierą solową.

invest

RavenCoin

RavenCoin jest jednym z najwybitniejszych projektów łączących wydobycie z platformą do tokenizacji. Największą zaletą RVN jest jego stosunkowo wysoka płynność i reprezentacja na giełdach, w tym na Binance.

Mining RVN staje się opłacalny przy około 90 MH / s, dość wysokiej szybkości jak dla jednego górnika, wymagającej wielu procesorów. Niektórzy są jednak zdania, że warto próbować.

Haven (XHV)

Haven (HXV) to jeden z bardziej znanych anonimowych zasobów, który zyskał na znaczeniu w ciągu ostatnich kilku lat. Projekt obiecuje swoim użytkownikom „szwajcarskie konto bankowe w kieszeni”.

XHV to także moneta CryptoNight, wykorzystująca algorytm porzucony wcześniej przez Monero. Dane sieciowe są różne, a rentowność zależy od innych górników i pooli. Cała sieć wytwarza około 8,49 MH / s, co jest porównywalne z wydobyciem Ravencoina. Z procesorami o mocy  około 12 KH / s, opłacalność jest tutaj możliwa na całkiem rozsądnym poziomie.

Webchain (WEB)

Rentowność tej monety wynika z bardzo niskiej liczby górników i zaledwie pięciu pooli. Moneta jest niemal idealna do wydobycia solowego, chociaż dołączenie do pooli może zwiększyć nasze zyski.

Oto 5 naszych typów kryptowalut, które mogą być kopane na PC. Pamiętajcie jednak, by każdą tego typu inwestycje traktować indywidualnie i mocno ją przemyśleć.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here