Naga Markets

TOP 10 najlepszych tekstów Comparic.pl w 2021 rokuZakończony 2021 rok przyniósł sporo ważnych wydarzeń na rynkach finansowych, a napędzana pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym zmienność spowodowała, że na wielu aktywach generowano historycznie rekordowe stopy zwrotu. Poniżej zestawiono 10 artykułów, które na przestrzeni 12 ostatnich miesięcy były najczęściej czytane przez odwiedzających portal Comparic.pl.

  • Największą popularnością wśród Czytelników Comparic.pl cieszyły się artykuły dotyczące prognoz walutowych
  • Na drugim miejscu plasowały się artykuły związane z rynkiem kryptowalut oraz polskimi spółkami giełdowymi
  • Takie podsumowanie pokazuje m.in. ile prognoz z 2021 sprawdziło się, a które okazały się całkowicie nietrafione
  • W porównaniu z 2020 rokiem liczba użytkowników portalu wzrosła o 10% i przekroczyła barierę 4 milionów

10. Nieunikniony krach na Wall Street i bitcoinie. Okazja do zakupu złota

Od S&P 500, przez Big Tech, po bitcoina, David Tice ostrzega, że ​​obecnie jest to „bardzo niebezpieczny okres” dla inwestorów. Doradca funduszu AdvisorShares przyznaje, że trudno jest określić czas kolejnego poważnego załamania na rynkach, choć jest przekonany, że krach jest nieunikniony.Nieunikniony krach na Wall Street i bitcoinie. Okazja do zakupu złota

9. Allegro, Amazon i Alibaba. Czy koniec lockdownów oznacza pogorszenie koniunktury gigantów sprzedaży internetowej?

Na polskim rynku handlu przez Internet trwa starcie gigantów. Allegro się okopuje, Amazon powoli rośnie, a Aliexpress czeka trzęsienie ziemi. Czy warto zainwestować w akcje tych spółek?  Ostatni rok przyniósł skokowy wzrost w branży e-commerce. Dla wielu konsumentów zakupy przez Internet stały się jedyną dostępną opcją, a wiele biznesów na czas pandemii przeniosło się do sieci. Teraz powoli gospodarka wraca do normalności, jednak wzrost branży e-commerce pozostanie z nami już na stałe, twierdzi analityk eToro, Paweł Majtkowski.

Allegro, Amazon i Alibaba. Czy koniec lockdownów oznacza pogorszenie koniunktury gigantów sprzedaży internetowej?

8. Bitcoin spadł i “wyciął” z pozycji 235 tys. traderów oraz 1,6 mld dol.

Bitcoin spadł do poziomu poniżej 53 tys. dol. podczas wtorkowej sesji w ramach szerszej wyprzedaży na rynku kryptowalut wywołanej między innymi umocnieniem dolara amerykańskiego. Później aktywo nieznacznie odbiło się od dna i w tym momencie kosztuje około 55 tys. dol. Dane rynkowe prezentowane przez Bybt sugerują jednak, że w wyniku spadku cen zlikwidowane zostały pozycje kryptowalutowe o wartości 1,6 mld dol.

Bitcoin spadł i “wyciął” z pozycji 235 tys. traderów oraz 1,6 mld dol.

7. Kurs euro wzrośnie do najwyższego poziomu od 2014 r. – prognozuje Nordea

Według analityków walutowych Nordea, trwające umocnienie dolara amerykańskiego jest jedynie chwilową korektą, po zakończeniu której ogólna dynamika rynku będzie nadal osłabiać amerykańską walutę. W ich ocenie, kurs euro wzrośnie w pierwszej połowie roku do 1,25 USD, bądź nawet do 1,27 USD, co byłoby najwyższym poziomem od października 2014 roku.

Kurs euro wzrośnie do najwyższego poziomu od 2014 r. – prognozuje Nordea6. Akcje Ekipy wzrosną na GPW w tym roku do 100 zł, prognozuje Friz

7 lutego 2020 roku notowana na NewConnect spółka Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBA) poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z Ekipą, której liderem jest popularny polski youtuber, Karol „Friz” Wiśniewski. W najnowszym materiale, który udostępnił 15 lutego właśnie w tym medium influencer prognozuje, że akcje spółki w związku z planowanym przejęciem wzrosną w tym roku do nawet 100 zł.

Akcje Ekipy wzrosną na GPW w tym roku do 100 zł, prognozuje Friz

5. Kiedy najlepiej kupować EUR/USD? Eksperci wskazali godziny

Po przeprowadzeniu analizy stref czasowych przy użyciu szczegółowych 3-godzinnych segmentów zauważono, że ​​kurs EUR/USD najczęściej rośnie w godzinach 15–18 (czasu polskiego). W ocenie analityków z Bank of America w tym roku czeka nas więcej wzrostów najpopularniejszej pary walutowej. Z kolei eksperci z Credit Suisse prognozują pogłębienie korekty spadkowej w II kwartale w kierunku poziomu 1,15.

Kiedy najlepiej kupować EUR/USD? Eksperci wskazali godziny

4. NBP nie zatrzyma siły złotego. EUR/PLN poniżej 4,40 zł w poł. 2021 r.

Ostatnie interwencje przeprowadzane przez Narodowy Bank Polski (NBP) na rynku walutowym miały służyć zapobiegnięciu dalszemu umocnieniu polskiego złotego. Kurs euro ustabilizował się w nowym roku w okolicach 4,55 zł. Jednak w ocenie wielu ekspertów w długim terminie rodzima waluta i tak odrobi część strat do głównych konkurentów na rynku Forex. Analitycy z BNP Paribas prognozują spadek kursu pary EUR/PLN poniżej 4,40 zł w czerwcu oraz na przełomie sierpnia i września.

NBP nie zatrzyma siły złotego. EUR/PLN poniżej 4,40 zł w poł. 2021 r.

3. Tesla zarobiła więcej w 1 dzień na BTC niż na sprzedaży samochodów

Tesla Inc. przed kilkoma dniami zszokowała środowisko inwestorów informacją o kupnie aż 1,5 mld dol. Bitcoinów. Jak się okazuje, ta pozycja przyniosła spółce większy zysk w ciągu zaledwie jednej sesji, niż przez cały IV kw. 2020 r. ze sprzedaży samochodów. Miało to miejsce między 8. a 9. lutego, gdy kurs BTC/USD wystrzelił w górę o 23%.

Tesla zarobiła więcej w 1 dzień na BTC niż na sprzedaży samochodów w całym IV kw.

2. Mentzen: W 2013 r. włożyłem prawie wszystkie oszczędności w BTC

Gościem Krzysztofa Stanowskiego podczas 156. Hejt Parku na Kanale Sportowym był Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, wiceprezes KORWiN, członek Rady Liderów Konfederacji oraz doradca podatkowy. Jednym z ostatnich tematów poruszanych podczas trwającej 2,5 godziny rozmowy był temat Kryptowalut.

Mentzen: W 2013 r. włożyłem prawie wszystkie oszczędności w BTC

1. Bill Gates zmienił zdanie nt. bitcoina

Współzałożyciel firmy Microsoft i znany miliarder, przedsiębiorca Bill Gates, zmienia zdanie na temat Bitcoin. W nowym wywiadzie dla Squawkbox, programu CNBC, Gates powiedział, że nie jest już niedźwiedzi w stosunku do Bitcoina i ma teraz zdecydowanie neutralny stosunek do flagowej kryptowaluty.

Bill Gates zmienił zdanie nt. bitcoina

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda orange | xtb giełda | jak działa blik | kursy walut online | cdprojekt akcje wykres | notowania cyfrowy polsat | dolar prognoza |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here