Naga Markets



tony mclaughlin Tony McLaughlin rozmawiał z Finextra TV o swojej słabości do bitcoinów jako alternatywnej inwestycji. Zwrócił jednak też uwagę na pewne problemy kryptowalut.

  • Tony McLaughlin przyznał, że ma słabość do bitcoina i uważa, że kryptowaluta jest pod pewnymi względami lepsza niż CBDC.
  • Przyznaje jednak, że kryptowaluty mają jednak pewne wady.

Tony McLaughlin: cyfrowy juan nie będzie oparty na PoW

Finansista porównując bitcoiny z walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC) opracowywanymi w takich krajach jak Chiny i Szwecja, zwraca uwagę na algorytm, na bazie którego jest zaprojektowany blockchain bitcoina.

 – CBDC nie będą polegać na proof-of-work. Będą to quasi-scentralizowane systemy i nie będą otwarte dla anonimowych osób zarządzających węzłami – mówił.

McLaughlin twierdzi, że ten problem dotyczy również prywatnych walut cyfrowych, takich jak Libra Facebooka.

Oczywiście PoW ma też wady. Dlatego coraz więcej projektów z rynku blockchaina przechodzi na Proof-of-Stake, inny algorytm, który nie jest tak energochłonny, jak właśnie PoW.

McLaughlin opisuje jednak model PoW i wynikające z niego wydatki na energię jako funkcję tego, jak ludzie osiągają konsensus w tych otwartych ekosystemach.

Słabość od BTC

Mam trochę słabości do bitcoinów ze względu na ich ideologiczną czystość (…), biorąc pod uwagę utopijny pomysł jednej waluty dla całego świata – dodaje finansista.

Uważa, że niezależnie od ataków na kryptowaluty ze stron władz, bitcoin stanowi przydatne narzędzie do dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych w celu ochrony przed inflacją. Zwłaszcza teraz, gdy banki centralne drukują waluty w zastraszającym tempie.

Gość Finextra TV dodał, że bitcoin jest niepowiązany mocno z gospodarką, więc nadaje się do tego, by być narzędziem do dywersyfikacji inwestycji. Jest jednak problem. Nie nadaje się on do dokonywania płatności…

– Adopcja bitcoina w transakcjach płatniczych nie wystartowała w ostatnim okresie. [BTC] Pozostaje spekulacyjnym lub alternatywnym aktywem w taki sam sposób, w jaki ludzie inwestują w konie wyścigowe, sztukę i wino – dodał.

Autor poleca też:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here