Naga MarketsTony Hawk wspiera platformę do handlu na akcjach bez prowizji. Public zebrał 65 mln dol.
Tony Hawk

Mobilne aplikacje tradingowe umożliwiające bezprowizyjne inwestowanie w akcje zrewolucjonizowały amerykański rynek giełdowy na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Do jego pionierów takich jak Robinhood oraz Revolut dołącza usługa Public, która zamknęła kolejną rundę finansowania pozyskując 65 milionów dolarów na dalszy rozwój. Jednym z inwestorów jest legenda skateboardingu i tytułowy bohater kultowych gier wideo poświęconych deskorolkarstwu, Tony Hawk.

  • Seria C finansowania pozwoliła zebrać 65 milionów dolarów, po tym jak zaledwie osiem miesięcy temu w ramach serii B spółka Public pozyskała 8 milionów dolarów
  • Wcześniej znana jako Matador, aplikacja Public jest kolejnym graczem na coraz bardziej zatłoczonym rynku bezprowizyjnych aplikacji tradingowych, którym przewodzi Robinhood
  • W obliczu pandemii Covid-19 aplikacje te zyskały ogromną popularność wśród inwestorów w USA i na całym świecie, a najwięksi gracze oferujący handel klientom indywidualnym musieli zmienić swoją ofertę, aby dostosować się do rynkowej rewolucji.

Tony Hawk zainwestował w Public, aplikację do tradingu bez prowizji

Public pozwala użytkownikom kupować akcje wszystkich amerykańskich spółek oraz inwestować w ETF-y już od 5 dolarów miesięcznie, bez pobierania prowizji od poszczególnych transakcji. Co więcej, podobnie jak rosnąca liczba konkurentów na tym rynku, aplikacja daje również możliwość nabywania akcji cząstkowych, w związku z czym użytkownik nie musi nabywać całej jednej akcji na przykład Tesli tylko jej połowę lub jedną trzecią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma dąży do wyróżnienia się wśród innych tego typu usług stawiając na część społecznościową, pozwalając użytkownikom podążać za przyjaciółmi, ekspertami, firmami i głównymi tematami rynkowymi, aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu i budować swoją wiedzę finansową.

Od momentu uruchomienia we wrześniu 2019 roku, firma twierdzi, że jej społeczność inwestorów wzrosła dziesięciokrotnie, z czego około 40% stanowią kobiety, których udział na rynkach finansowych do tej pory był mniej widoczny.

W wizerunkowej promocji projektu Public pomóc ma również dołączenie do rundy finansowania Tony’ego Hawka, utytułowanego amerykańskiego skatera, który był głównym bohaterem wielu gier wideo poświęconych jeździe na deskorolce.

W związku z tym, że technologia wciąż narusza tradycyjne bariery, Public.com tworzy platformę, która sprawia, że inwestowanie jest dostępne dla wszystkich, a jednocześnie zapewnia miejsce, w którym inwestorzy mogą dzielić się pomysłami i tworzyć swoje zaufanie podczas budowania swoich portfeli – komentował Tony Hawk.

Bezprowizyjny trading zrewolucjonizował branżę detaliczną w USA

Tradycyjne domy maklerskie w Stanach Zjednoczonych przeżywają ostatnio gorszy okres w związku z rosnącą popularnością startupów oferujących handel na amerykańskich akcjach bez naliczanych standardowo prowizji. Do takowych należy między innymi firma Robinhood, czy też fintech Revolut, który rozszerzył swoje usługi o bezprowizyjny handel akcyjny.

Wielcy gracze tacy jak Charles Schwab, E*Trade, Fidelity Investments, czy też TD Ameritrade, którzy cieszyli się niezachwianą pozycją rynkową, już w zeszłym roku podejmowali decyzje o przemodelowaniu swojej działalności i zmianie sposobu naliczania opłat.

Okres pandemii Covid-19 wywołał tak nagły wzrost popularności platform do handlu bezprowizyjnego (które spopularyzowały trading wśród millenialsów), że Robinhood planuje w 2021 roku przeprowadzić pierwszą publiczną emisję akcji (IPO).

Obecnie, platforma posiada aż 13 mln użytkowników i pozwala na handel między innymi: metalami szlachetnymi, kryptowalutami, akcjami czy ETF-ami, a także opcjami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here