Naga MarketsDawno oczekiwana, szyfrowana usługa przesyłania wiadomości Telegram (Telegram Open Network – TON) wystartuje w trzecim kwartale 2019 r.

Notatka wysłana do inwestorów projektu stwierdza, że ​​sieć zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku. Telegram przekazał, że niedawny udany proces testowy „potwierdza nasze przekonanie, że maszyna wirtualna TON i algorytm konsensusu TON są w stanie spełnić cele określone w oryginalnej białej księdze”.

Telegram – rekordowa skalowalność?

W kwietniu media poinformowały też, że Telegram otworzył dostęp do prywatnej wersji testowej łańcucha TON dla wybranej liczby programistów. Anonimowi eksperci twierdzili, że blockchain wykazał „niezwykle wysoką szybkość transakcji”. Możliwe więc, że czeka nas przełom w kwestii skalowalności.

Sieć TON prawdopodobnie będzie też obsługiwać zdecentralizowane aplikacje, podobne do tych z sieci Ethereum.

Wcześniej mówiło się, że sieć nie zostanie uruchomiona do 31 października 2019 roku.

Telegram

Telegram został założony przez braci Nikolai i Pavel Durov w 2013 r. Firma pozyskała w zeszłym roku prawie 1,7 miliarda dolarów w dwóch rundach ICO. Platforma obsługuje ponad 200 milionów użytkowników.

W 2018 r. mówiło się o tym, że korzystania z aplikacji chciała zakazać rząd Rosji. Ponoć połączenia za pomocą Telegram są do tego stopnia bezpieczne i trudne do podsłuchania.

Telegram a fintech

W ubiegłym miesiącu zespół programistów TON nawiązał współpracę z niemieckim dostawcą usług finansowych Wirecard. TON Labs będzie współpracować z Wirecard przy opracowywaniu cyfrowych produktów finansowych.

Firma od dawna jest przychylna kryptowalutom. Od sierpnia 2018 r. transakcje z Litecoinem (LTC) są dostępne za pośrednictwem jej komunikatora.

Funkcja Litecoina – Lite.im – została opracowana przez start-up Blockchain – Zulu Republic. Zlokalizowana w Zug w Szwajcarii firma rozwija zdecentralizowane aplikacje (DApps) i “jest ekosystemem platform cyfrowych zbudowanych na blockchainie Ethereum (ETH)”.

Według Zulu, nowa funkcja Litecoina umożliwi użytkownikom korzystanie z usług kryptowaluty za pomocą zapytań tekstowych za pośrednictwem systemu LTC API. Zulu podkreśliło, że dane klucza prywatnego nie są zarządzane przez firmę, a zamiast tego są zabezpieczone za pomocą szyfrowania RSA i prywatnego hasła użytkownika.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here