Naga MarketstonTON OS Telegramu wkrótce będzie dostępne na smartfonach i komputerach osobistych. Specjaliści podkreślają, że TON OS nie jest alternatywą dla istniejących systemów operacyjnych, ale będzie służyć jako dodatek, który będzie obsługiwać aplikacje typu blockchain.

  • TON OS ma pomóc m.in. tworzyć zdecentralizowanego aplikacje.
  • Projekt budzi jednak nadal duże kontrowersje ze względu na batalię prawną toczoną z SEC.

TON: wielkie plany na przyszłość

Ponoć dzięki TON OS użytkownicy mogą tworzyć aplikacje, które są automatycznie kompatybilne z platformą blockchain. Oczekuje się, że w przyszłości system operacyjny będzie obsługiwał aplikacje z wieloma różnymi funkcjami – od finansów po kwestie okołopolityczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o finanse lub głosowanie, zdecentralizowane zarządzanie może rozwiązać ogromną liczbę problemów związanych z korupcją, wydajnością zarządzania i zaangażowaniem obywateli. Małe firmy będą w stanie obniżyć swoje koszty, korzystając z bezpiecznego czatu dla uczestników, zarządzając łatwiej aktywami swojego biznesu – podkreśla się mówiąc o projekcie.

Walka z SEC

Warto przypomnieć, że projekt TON budzi też spore kontrowersje. Nie tyle ze względów technologicznych, co prawnych. Chodzi oczywiście o emisję tokenów firmy i konflitk z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Telegram stara się odwołać się od orzeczenia sądu federalnego USA, które jest na korzyść SEC. Sąd zatrzymał nim emisję wspomnianych tokenów.

Społeczność była gotowa na ten (lub inny) scenariusz. Mamy kilka opcji, w tym uruchomienie TON przez TCF [TON Community Foundation]. Powiem więcej, nikt nie może zapobiec uruchomieniu TON przez jakikolwiek inny podmiot, osobę lub społeczność, ponieważ TON jest zdecentralizowanym rozwiązaniem typu open source – powiedział Cointelegraph Fedor Skuratov, rzecznik TON Community Foundation.

Tymczasem po paru latach nieudanych prób zablokowania Telegramu w Rosji rząd tego kraju rozważa obecnie zniesienie zakazu, ponieważ twórca aplikacji Pavel Durov zgodził się współpracować z władzami w walce z koronawirusem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here