Naga MarketsTomasz Rozmus: DasCoin to przykład ludzkiej głupoty, nie jest mi szkoda tych ludzi
Tomasz Rozmus z Tokeneo

Naiwność i wręcz głupota to cechy, które miały kierować osobami inwestującymi swoje pieniądze w projekt kryptowalutowy DasCoin, twierdzi prezes giełdy kryptowalutowej Tokeneo, Tomasz Rozmus. Napędzany ciągłymi wzrostami w 2017 roku rynek cyfrowych aktywów przyciągnął do siebie wiele osób szukających szybkiego zysku i nieposiadających odpowiedniej wiedzy, a w gonitwie za łatwym pieniądzem wiele osób zapomniało o zdrowym rozsądku. Rozmus w ostrych słowach stwierdza, że nie jest mu szkoda ludzi, który zainwestowali w projekt DasCoin i zapewnienia NetLeaders nie zapoznawszy się wcześniej z tymi przedsięwzięciami.


DasCoin piramidą finansową według UOKiK. Tomasz Rozmus komentuje decyzję Urzędu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w datowanej na połowę grudnia decyzji potwierdził, że DasCoin jest piramidą finansową „naruszającą zbiorowe interesy konsumentów” nakazując zaniechanie stosowanych do tej pory praktyk, wzywając do oddania pokrzywdzonym klientom zainkasowanych środków oraz zapłaty kosztów postępowania w wysokości 77 zł, informował w środę portal Comparic.pl.

Pomimo grudniowej daty wydania decyzji przez Urząd, ta dopiero 15 stycznia trafiła na języki polskiej branży kryptowalutowej, między innymi za sprawą artykułu, który okazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jak podaje UOKiK działanie przedsiębiorstwa CL Singapore Pte. Ltd, które jest operatorem DasCoina „uznaje się za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów”.

Najnowsze doniesienia dla telewizji Comparic24.tv komentował Tomasz Rozmus, prezes giełdy kryptowalutowej Tokeneo, gdzie w ostrych słowach wypowiadał się o samym projekcie DasCoin, jak i osobach, które w niego inwestowały:

„To co powiem na pewno nie spodoba się tym, którzy posiadali DasCoiny: wykazali się bardzo dużą nieznajomością rynków, naiwnością oraz głupotą (…) W 2017, później w 2018 roku kiedy ta cała sprawa wybuchła, rynek był bardzo mocno rozgrzany i ludzie głupio inwestowali w większość projektów. Ludzie chętniej kupują coś, co bardzo urosło licząc na to, że dalej będzie rosnąć. Bez względu w co się inwestuje należy zachować zdrowy rozsądek i zapoznać się z projektem” – tłumaczy Rozmus.

Prezes Tokeneo dodaje, że osoby, które dały się skusić ofertą marketingową DasCoina powinny mieć w tym momencie pretensje tylko i wyłącznie do siebie, szczególnie jeżeli nie wgłębiły się w strukturę projektu, jego mapę drogową oraz plany rozwoju, słuchając jedynie opinii znajomych, czy też speców od marketingu internetowego.

Pełna wypowiedź Tomasza Rozmusa dla Comparic24.tv dostępna jest poniżej:

DasCoin był mydlanym projektem bez konkretów i dat

Rozmus jest zdania, że sama analiza whitepaper opublikowanego przez DasCoina pozwoliłaby inwestorom dokładnie zastanowić się czy angażować swoje środki w ten projekt kryptowalutowy. Sam określa DasCoina „mydlanym projektem”, w którym zabrakło konkretnych celów, dat, zorganizowanej struktury stojącej za jego rozwojem, znalazło się natomiast sporo miejsca na trwonienie środków poprzez organizację dużych imprez wizerunków, na których obecne były znane osoby.

„Normalny startup nie robi wielkich imprez zapraszając gwiazdy, tylko próbuje optymalizować budżet. Jeżeli projekt jest w taki sposób przedstawiany, robi się eventy z wielkimi fajerwerkami, to powinno to już budzić nasze podejrzenie. Tutaj jednak niestety osoby inwestujące wykazały się wielką nierozwagą i nie zapoznały się dokładnie z projektem (…) Nie jest mi nawet szkoda tych ludzi” – dodaje Rozmus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego pseudoprojekt dascoin (green power) jeszcze istnieje? Oszukanych zostało 12 tysięcy Polaków, a to badziewie dalej działa. To jest taka sama piramida finansowa jaką był onecoin, którego założycieli aresztowano. Prawo powinno być tak skonstruowane aby takie piramidy nie mogły powstawać i zwykli inwestorzy nie byli by oszukiwani. Polska prokuratura nie wyciągnęła wniosków z afery Amber Gold i pozwala na działalność dascoina w Polsce co jest skandalem. Promotorzy i naganiacze na tą pseudokryptowalutę już dawno powinni być aresztowani i powinny im grozić wysokie kary więzienia za oszukanie tysięcy niczego nieświadomych inwestorów. A niestety Ci którzy oszukali zakładają nowe piramidy i dalej oszukują przy biernej postawie polskiej prokuratury. Oszuści nie są ścigani ani nowe prawo nie powstaje co jest skandalem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here