Naga MarketsTomasz Jaroszek i Przemysław Gerschmann, autorzy książki Śladami Warrena Buffetta

Zapytany o to, czy światowe oraz lokalne rynki w najbliższym czasie czeka kontynuacja hossy, a może pogłębiając się bessa, Tomasz Jaroszek szczerze odpowiada, że: nie ma pojęcia. Znany polski bloger i YouTuber giełdowy oraz współautor książki poświęconej legendzie Wyroczni z Omaha w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim opowiada o giełdzie, Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) oraz swoim projekcie „Śladami Warrena Buffetta”. 


Koniunktura giełdowa nie zmieniła się od roku: W USA drogo, w Polsce poniżej wartości

Tomasz Jaroszek był uczestnikiem debaty: „Kryzys, hossa co wydarzy się na światowych rynkach?” podczas konferencji XTB Trading MasterClass. Podczas rozmowy z Krzysztofem Kamińskim z Comparic24.tv zarejestrowanej w trakcie wydarzenia uczciwie przyznaje, że nie posiada kryształowej kuli i nie jest w stanie określić jak rynki zachowają się w przyszłości.

Jego zdaniem, sytuacja od roku nie uległa jednak zmianie i rynki zagraniczne – w tym amerykańskie – nadal pozostają bardzo drogie i bardzo nieobliczalne, tym samym „napięte jak struna”. Nie przeszkadzają im piętrzące się zagrożenia w postaci wojen handlowych, czy też Brexitu, a indeks S&P 500 regularnie rysuje nowe maksima. Natomiast na polskim podwórku coraz częściej mówi się o spółkach z potencjałem wzrostowym, brakuje jednak kapitału i rynek nie chce drgnąć, odstając od zagranicznych konkurentów.

„Obecny okres jest bardzo ważny do obserwowania, warto zwrócić uwagę na rekomendacje banków inwestycyjnych, które wskazują nas jako przeceniony rynek, więc warto kupić trochę akcji w Polsce. Druga rzecz to nadzieja, że na giełdę popłyną pieniądze z PPK. Na razie ciężko wyliczyć jakie to będą wartości, finalnie pod koniec roku pierwsze środki powinny znaleźć się na rynku, co powinniśmy odczuć” – tłumaczy Tomasz Jaroszek. Bloger nie liczy na książkowy Rajd św. Mikołaja, jest jednak zdania, że najbardziej płynne spółki powinny ruszyć do góry.

Tomasz Jaroszek, to były dziennikarz ekonomiczny, przez kilka lat związany z redakcjami Bankier.pl, Comperia.pl, Business Insider Polska. Inwestor indywidualny, współautor książki o giełdzie „Ryzykować trzeba umieć”, autor bloga Doradca.tv i popularnego wśród inwestorów kanału na YouTube. W inwestowaniu duży nacisk kładzie na ekonomię behawioralną, psychologiczne aspekty spekulacji i szum informacyjny, który generują media. Jego najnowszy projekt, „Śladami Warrenna Buffetta”, został podsumowany w książce, której jest jednym z autorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here