Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratPodczas gdy notowania Bitcoina pozostają w wąskim zakresie cenowym, a altcoiny przeżywają odrodzenie nazwane przez byłego prezesa Rezerwy Federalne Matiego Greenspana „sezonem altów”, Tom Lee uważa, że na rynek kryptowalut niebawem ponownie zawita rynek byka.


Zobacz również: Korea Północna podejrzana o kradzież kryptowalut wartych 670 mln USD

Bitcoin (BTC) jest coraz bardziej przydatny – Tom Lee

Moneta Bitcoin stojąca na stoleW ocenie Lee, coraz silniejszy dolar amerykański niekoniecznie ma wpływ na rynek Bitcoina w tradycyjnym znaczeniu. Obecnie nie ma dowodów na to, że siła dolara jest skorelowana z notowaniami Bitcoina. Jednak w 2018 r. inwestorzy w dużej części porzucili rynek kryptowalut ze względu na bessę przerzucając swój kapitał na rynek Forex.

Myślę, że w 2019 roku dojdzie do powrotu rynku byka. Na światowych rynkach rośnie apetyt na ryzyko, który jest pozytywny dla Bitcoina i innych kryptowalut. Do tego dolar nie rośnie tak silnie jak w zeszłym roku – zauważył Lee.

Mimo to istnieje niepodważalny fakt, któremu nie sposób zaprzeczyć: tysiące inwestorów sprzedawało ze stratą swoje kryptowaluty przez całą „zimę kryptowalutową” w 2018 r. i nadal to robią. Jednak Tom Lee nie traci optymizmu:

Bitcoin staje się coraz bardziej przydatny. Widzieliśmy wprowadzenie walut cyfrowych nie tylko przez J.P. Morgana i Mizuho Bank, ale także przez Facebooka i niektóre firmy mediów społecznościowych. Oczywiście w takich miejscach jak Wenezuela, gdzie kryptowaluty mają ogromny popyt i są powszechnie używane, kryzys powoduje wzrost adopcji nowej technologii. Sądzę więc, że przed nami naprawdę solidne wzrosty.

JP Morgan Chase jako pierwszy z dużych amerykańskich banków zdecydował się wydać swoją własną kryptowalutę. “JPM Coin” posłuży m.in. do natychmiastowego rozliczania płatności między klientami. Próby działań tokena rozpoczną się za kilka miesięcy. Według Brada Garlinghouse’a. JPM Coin “nie trafia w sedno” kryptowaluty. CEO Ripple uważa, iż błędem jest emitowanie przez banki własnych walut cyfrowych.

Fundusze emerytalne faktycznie posiadają ogromne środki pieniężne do zainwestowania w tym roku. Choć może być jeszcze za wcześnie ze względu na znikome regulacje, to kryptowaluty jako klasa aktywów niewątpliwie są atrakcyjną inwestycją – dodał Lee.

Zobacz również: Rezerwy Tether (USDT) bez 100-procentowego pokrycia walutą fiat

Tom Lee uważa, że w przypadku Bitcoina inwestorzy powinni patrzeć na rynek byka z perspektywy długoterminowej. Wskazuje, że żyjemy w czasach bezprecedensowego zadłużenia narodowego i domowego. W niektórych krajach stopy inflacji nigdy wcześniej nie były tak wysokie. Czynniki te na poziomie makroekonomicznym wspierają wzrosty na BTC. W jego ocenie dla osób poszukujących długoterminowego bezpieczeństwa, Bitcoin pomimo jego dużej zmienności, może zapewnić solidne zwroty w porównaniu z większością innych aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here