Naga MarketsAnalityk Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, podtrzymuje swoją prognozę ceny bitcoina. Uważa, że główna kryptowaluta będzie kosztowała około 20 000 $ pod koniec roku.


Lee podtrzymuje, że nadal prognozuje trend zwyżkujący. Uważa, że fundusze hedgingowe odgrywają większą rolę na rynku bitcoina, co jego zdaniem może mieć wpływ na jego cenę.

2018 – nowe otwarcie?

“Myślę, że w 2018 r. handel się zmienił” – powiedział Lee.

Faktycznie, w Stanach Zjednoczonych jest więcej transakcji bitcoinowych, ponieważ niektóre giełdy przyciągnęły fundusze hedgingowe.

“Uważam, że fundusze hedgingowe odgrywają teraz ważną rolę” – przyznaje analityk. Mimo tego największe wzrosty przez nami ponieważ “fundusze hedgingowe jeszcze nie dodają agresywnie bitcoinów do swoich portfeli.”

Kolejnym czynnikiem prowzrostowym, który odnotował, jest wpływ tradycyjnych akcji na cenę bitcoina. Lee przedstawił wykres pokazujący związek między ceną bitcoin a indeksem S & P 500. W związku ze wzrostem rynków wschodzących pod koniec 2017 r. kurs bitcoina wzrósł. Od tego czasu oba wskaźniki gwałtownie spadły.

Wskazał na dwa czynniki, które łączą oba wskaźniki. Jedną z nich są fundusze hedgingowe, które zazwyczaj “wynajmują” akcje rynków wschodzących. Drugim powodem połączenia dwóch wskaźników jest tzw. efekt bogactwa. Odnosi się to do wpływu akcji na zakup bitcoinów. Kiedy ludzie inwestujący na rynkach wschodzących tracą, mają mniej pieniędzy na inwestowanie w cyfrowe waluty.

Wyzwania

Lee dostrzegł jednak pewne wyzwania stojące przed BTC.

“Nadal istnieje komplikacja związana z przechowywaniem bitcoinów” – powiedział, zauważając, że inwestorzy funduszu hedgingowego nie chcą sami zajmować się bitcoinami. Kolejnym wyzwaniem jest zrozumienie modeli wyceny ze względu na niedobór badań wyceny kryptowalut.

Bakkt, spółka utworzona przez nowojorską giełdę, Microsoft i Starbucks, ma na celu ułatwienie dostępu inwestorom instytucjonalnym do zasobów cyfrowych, co jest “wielką sprawą”, ponieważ upraszcza przetwarzanie transakcji.

Lee sygnalizuje też, że może to być dobry moment na zakup BTC. W zeszłym tygodniu doszło do niepowodzeń, takich jak odrzucanie przez SEC aplikacji bitcoinowych funduszy ETF. Mimo tego analityk jest jednak zadowolony z ceny bitcoina. Tzw. „bad newsy” nie spowodowały tak naprawdę silnych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here