Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratTom Lee, współzałożyciel Fundstrat i analityk rynku bitcoinów, potwierdził swoje zdanie o tym, że rok 2019 może być początkiem nowej hossy na S&P 500. Czy dotyczy to również BTC?

W poniedziałek współzałożyciel Fundstrat opublikował tweeta na temat swojej analizy S&P 500. Pomimo słabnącego globalnego wzrostu, rosnącej niepewności wokół wojen handlowych i sprzeciwu wobec dużych firm technologicznych, S&P 500 osiągnął nowy rekordowy poziom na wykresie. Lee uważa, że to dobra wiadomość. Mówi, że “średni wzrost wynosi 51 proc. w ciągu najbliższych 2 lat. Oznacza to, że 2019 r. wygląda jak początek nowego byczego trendu”.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Tom Lee o kursie bitcoina

Zapytany przez jednego z jego followersów, czy ma to teraz „jakikolwiek pozytywny wpływ na BTC”, odpowiedział w jednoznaczny sposób: tak.

Tom Lee od dawna dopatruje się korelacji pomiędzy BTC a S&P 500. Teraz jego nowe słowa to niejako przypomnienie jego „niepopularnej” opinii o tym, że bitcoin osiąga najlepsze wyniki, gdy S&P 500 rośnie.

Przeczy to jednak opinii większość ludzi, którzy uważają, że ​​bitcoin ma negatywną korelację z rynkiem akcji. Oznacza to, że gdy akcje – jako tradycyjne aktywa – spadają, podobnie jak złoto, BTC zwykle rośnie. Lee uważa inaczej. Jeśli ma rację, mówienie o tym, że “bitcoin to cyfrowe złoto” jest trochę nie ma miejscu…

W czasach zawirowań gospodarczych, gdy akcje spadają, inwestorzy zazwyczaj zwracają się bowiem ku złotu jako zabezpieczeniu majątku. Teraz fani BTC uważają, że w czasie nowego kryzysu dzięki temu zyskają kryptowaluty. Opinia Lee może temu przeczyć.

Z kolei w obliczu rosnących napięć handlowych i problemów geopolitycznych analitycy JPMorgan stawiają ryzyko recesji nawet na 40 proc. Oznaczałoby to, że BTC czekają gorsze czasy.

Peter Schiff, inwestor rynku złota, napisał jakiś czas temu:

“Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych rajach monetarnych. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej. Jednak bitcoin spadł.”

Jakie jest jednak wasze zdanie? Czy BTC jest bezpieczną przystanią?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here