Naga MarketsAmerykański SEC publicznie nazwał bitcoina towarem, a w czerwcu podkreślił, że kryptowaluty nie będą traktowane jak papiery wartościowe, co daje nam pogląd w jaki sposób może próbować je regulować. Giełda Intercontinental w piątek ogłosiła partnerstwo z dużymi firmami, w tym Starbucks i Microsoft, które mają na celu stworzenie otwartego i regulowanego ekosystemu zasobów cyfrowych. Rynkowe byki uważają, że ta współpraca może pomóc bitcoinowi. Dziś w wywiadzie dla CNBC, Tom Lee stwierdził, iż bitcoin stopniowo odzyskuje udziały w rynku kryptowalut, a swoją opinię uzasadnił licznymi argumentami.


Zobacz również: Chiny: Wiodący bank udziela kredytu w oparciu o blockchain

Te artykuły również Cię zainteresują
Rośnie udział bitcoina w rynku

Na początku 2017 r. bitcoin zajmował około 80 procent całego rynku kryptowalut. Około rok później, udział rynkowy bitcoina spadł do zaledwie 36 procent. Jednak od tamtego momentu jego partycypacja w rynku kryptowalut systematycznie się zwiększała. Lee zauważył, iż w ciągu ostatnich kilku tygodni udział rynkowy najpopularniejszej kryptowaluty osiągnął najwyższy poziom od roku i wyniósł około 48 procent.

“Myślę, że dominacja bitcoina pokazuje, że rynek kryptowalut reaguje na to, co się dzieje. Wiadomości, które usłyszeliśmy z komunikatów SEC, że bitcoin jest towarem, powoduje wzrost zaufania, a inwestorzy coraz bardziej przekonują się, iż jest on najlepszym schronieniem na trudnym rynku” – powiedział Lee.

Zobacz również: 70 osób oszukanych na $2,5 mln przez firmę kopiącą kryptowaluty

Niska cena bitcoina pomimo licznych zmian w świecie kryptowalut

Bitcoin nieco się ustabilizował po silnych spadkach widzianych od grudnia 2017 roku, gdy osiągnął szczyt w okolicach 19 500 USD. Pod koniec czerwca jego cena wynosiła zaledwie 6 000 USD. Następnie zyskał na wartości zbliżając się do poziomu 8 400 USD w lipcu, by obecnie spaść spowrotem w okolice 7 000 USD.

“Bitcoin wciąż ma się dobrze, o ile utrzyma się na tych poziomach. Myślę, że ludzie obawiają się, że jego cena spadnie poniżej 6 000 USD i już nigdy nie wróci do tego poziomu” – powiedział w poniedziałkowym wywiadzie Lee.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here