Naga MarketsTokeny sektora kredytowego gorącą inwestycją. Pokonały Ethereum, ale nie przebiły BitcoinaŚwiat kryptowalut kojarzy nam się głównie z dwoma najpopularniejszymi typami tokenów, gdzie wyróżniamy smart kontrakty (np. Ethereum, ETH) oraz tokeny walutowe z Bitcoinem (BTC) na czele. Jak się jednak okazuje, największy zwrot z inwestycji w ciągu ostatniego roku oraz 3 miesięcy zapewniał inny sektor, a mianowicie pożyczkowy.

Poniższy wykres przedstawia medianę ROI z ostatnich 90 dni oraz ostatniego roku w różnych sektorach kryptograficznych. Każdy z 349 analizowanych tokenów został skategoryzowany przez Messari przy użyciu metodologii opisanej tutaj. Platforma LongHash postarała się przygotowanie wykresu mediany wartości ROI (zwrotu z inwestycji) – ze względu na kilka skrajnych wartości odchylenia, mediana wydaje się reprezentować ogólną tendencję w każdym sektorze lepiej niż średnia. Aby powyższa tabela była bardziej czytelna, pominięte zostały wszystkie sektory, które skupiały jedynie 5 lub mniej tokenów.

Źródło: LongHash.com

Tokeny sektora kredytowego najlepszą inwestycją

Pożyczki, stosunkowo niewielki sektor (8 tokenów), zajmują pierwsze miejsce dzięki pięciu tokenom, które odnotowały dodatnią medianę ROI (w USD) zarówno w ciągu ostatnich 90 dni, jak i całego ubiegłego roku. Mowa tu o tokenach Maker, Nexo, Ripio Credit Network, Aave, i Cred. Ogólnie rzecz biorąc, tokeny sektora kredytowego odnotowały średni zwrot z inwestycji wynoszący ponad 75% w ciągu ostatniego roku i 15% w ciągu ostatnich 90 dni.

Zobacz też: Jakie są szanse na znalezienie zyskownej strategii handlowej w Internecie?

Chociaż próbka jest niewielka, sugeruje to, że zarówno w niedawnej przeszłości, jak i w dłuższej perspektywie pożyczki są jednym z najgorętszych sektorów kryptowalut.

Każdy projekt ma swoje unikalne zalety. Ogólnie, projekty pożyczek kryptograficznych oferują zdecentralizowane inwestycje i pożyczki dla użytkowników, często pozwalając użytkownikom inwestować tokeny w różnorodne opcje o różnych profilach ryzyka i oczekiwanych zwrotach – poparte oczywiście niezmienną, nieufną naturą blockchaina.

Sektor giełd scentralizowanych na drugim miejscu

Tokeny giełd (wymienione w kategorii „Scentralizowane giełdy”) również miały doskonałą medianę rocznego ROI, dzięki znakomitej wydajności tokenów takich jak Binance Coin w zeszłym roku. Ostatnio jednak ich wyniki były mniej imponujące. Z drugiej strony, tokeny giełd zdecentralizowanych nie miały wiele powodów do radości w ciągu ostatniego roku. Notowały one straty o ponad 40% w ciągu ostatniego roku i prawie o 20% w ciągu ostatnich 90 dni.

Warto jednak zauważyć, że chociaż wartości 90-dniowe są bardziej zróżnicowane, w dłuższym okresie rocznym żaden sektor nie miał mediany ROI wyższej niż ROI Bitcoina w tym samym czasie (140%), a pożyczki i scentralizowane giełdy były jedynymi sektorami, które przewyższyły tylko zwrot z inwestycji w Ethereum, w tym samym okresie (40%).

Podsumowując, chociaż pożyczki są na topie, nawet najgorętsze sektory altcoinów nie wyprzedziły Bitcoina (BTC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here