Naga Markets

Tokeny ethereum spalone od sierpnia 2021 r. warte 5,4 mld dol. Od czasu wprowadzenia przez sieć Ethereum (ETH) mechanizmu spalania w dniu 5 sierpnia 2021 r., którego celem jest ograniczenie podaży kryptowaluty, z rynku usunięto ethery o łącznej wartości 5,4 miliarda dolarów.

Ethereum przepaliło już ponad 5 mld dol. w celu ograniczenia podaży

Jak pokazuje wykres IntoTheBlock, liczba spalonych ethereum w ramach łańcucha stopniowo wzrasta, bez wyraźniejszych skoków i odchyleń od średnich. Tempo spalania opłat znacznie wzrosło w okresie szału na NFT i DeFi, kiedy sieć była niemal stale zatkana.W tym okresie użytkownicy chcący zrealizować swoje transakcje, nawet te najmniejsze, byli zmuszeni płacić nawet powyżej 100 dolarów za ich realizację.

NED

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szok podażowy ma napędzać ceny ETH

Koncepcja szoku podażowego jest podstawowym paliwem napędowym drugiej co do wielkości kryptowaluty, ponieważ większość traderów i inwestorów ma nadzieję, że podczas nowej hossy dostępna podaż ethereum nie będzie w stanie pokryć istniejącego popytu.

Według serwisu WatchTheBurn, w okresach podwyższonych opłat za gaz, sieć Ethereum regularnie odnotowywało ujemną emisji. Sieć wypuszczała do obiegu mniej monet niż traderzy spalali w każdym pojedynczym bloku.

Jak sugeruje usługa, opłaty transakcyjne w sieci są teraz znacznie niższe niż wcześniej. Traderzy mogą dziś przeprowadzić jedną transakcję za jedyne 18 Gwei, podczas gdy wcześniej cena za tę samą czynność wynosiła około 50-60 Gwei.

W ciągu ostatniego tygodnia emisja netto wyniosła 66 914 ETH, czyli 184 mln USD. Ogólny spadek emisji od 15 sierpnia to 67%.

Jeśli chodzi o cenę kryptowaluty poddanej procesowi silnego spalania, inwestorzy nie widzą jeszcze pełnego efektu szoku podażowego: ether jak na razie traci 45% od swoich rekordowych wartości. W chwili obecnej druga co do wielkości kryptowaluta jest notowana na poziomie niespełna 2600 dol.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here