Naga Markets

Gościem Marcina Wenusa na antenie comparic24.tv był Rahim Black, CEO Mosiaco i Copernic. Głównym tematem rozmowy była tokenizacja energii elektrycznej w ramach projektu Copernic. Dowiemy się z niej także w jaki sposób tokenariusze mogli uzyskać aż 600% zwrotu oraz jak funkcjonuje system farm fotowoltaicznych Copernic.

Sukcesy mimo trwającej bessy

Black zapytany o to, jak jego przedsięwzięciom udało się przetrwać okres bessy i pogarszającej się sytuacji gospodarczej, odpowiada, że dzieje się tak, gdyż na platformie Mosaico odbywa się tokenizacja twardych, fizycznych biznesów i towarów takich jak nieruchomości, fizyczne biznesy, lasy czy nawet pszczoły.Bardzo ważnym elementem stała się tokenizacja energii w ramach projektu Copernic. Inwestorzy mieli okazję zakupić tokeny COP, z których każdy reprezentuje 1 milionową część farmy fotowoltaicznej.

COP jako cześć farmy fotowoltaicznej jest jak koparka, która kopie bitcoiny, przy czym tutaj ma miejsce kopanie energii przez farmę. Każdy kto zakupił kawałek panelu fotowoltaicznego Copernic, wytwarza ckwh, czyli energię, którą może sprzedać na giełdzie lub magazynować ją w postaci wirtualnej. Ci którzy tak zrobili uzyskali aż 600% stopę zwrotu, jako że cena energii stokenizowanej wzrosła z 20 groszy do 1,2 złotego.  Ponadto sam token COP dał zarobić 50-60%.

Rynek wirtualnych prosumentów

Docelowym zamysłem Copernica jest nie tylko wytwarzanie energii przez pozyskiwanie rozproszonego kapitału, lecz stworzenie rynku wirtualnych prosumentów. W niedługim czasie ma wejść w życie nowelizacja ustawy o OZE wprowadzająca pojęcie prosumenta wirtualnego. Dzięki temu energię można będzie wytworzyć np. poza miejscem swojego zamieszkania.

Tokenariusze Copernic będą zabezpieczeni także na wypadek planowanego na rok 2025 uwolnienia cen energii. Firma zamierza do roku 2030 postawić 1000 farm fotowoltaicznych, zaś tokenariusze, których może być setki tysięcy a nawet kilka milionów, zamiast sprzedawać energię, będą mogli ją konsumować.

Ponadto w przyszłości wytworzoną energię będzie można wykorzystać w stacjach ładowania pojazdów, których Copernic zamierza otworzyć 10 tys. do 2030 roku.

XTB

Emisja nowych tokenów COP4

25 sierpnia rusza emisja 4 farmy Copernika, w ramach której będzie można nabyć tokeny COP4, Zostaną wprowadzone pewne usprawnienia w porównaniu z poprzednią emisją. Z racji tego, że platforma Mosaico została wzbogacona o funkcję governance, tokenajusze posiadający COP będą mogli głosować nad strategicznymi decyzjami.

Ponadto tokenariusze będą mieli wybór czy wytworzone ckwh zamienić na pieniądze – oPLN lub USDT, czy wrzucić go na POS tworząc energię elektryczną, którą można trzymać w wirtualnych magazynach.

Wśród ambitnych planów Blaka jest wejście na rynek farm wiatrowych, elektromobilności oraz produkcji wodoru.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | cena akcji pko | pzu akcje notowania | giełda pekao | oncoarendi akcje rekomendacje | akcje biomedlub | notowania stalprodukt |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here