Naga Markets

Gościem Marcina Wenusa na antenie telewizji comparic24.tv był CEO Tokenomia.pro – Łukasz Szymański. Rozmowa dotyczyła przeprowadzonego w zeszłym miesiącu listingu tokena TPRO na giełdzie Uniswap, jego tokenomii, a także dalszych planów rozwoju firmy. Tokenomia.pro zajmuje się wszechstronną obsługą projektów Web3 w zakresie m.in. smart kontraktów, NFT, Play2Earn, IDO, Metaversu, DeFi czy Dapps.

Listing i tokenomia projektu

Zespół Tokenomia.pro jest zadowolony z listingu. Ich planem od początku było nie przegrzewać ceny, żeby to nie był projekt kojarzony z pump and dump. Wszelkie założenia jakie mieli, scenariusze i symulacje dotyczące tego, jak może się zachować cena tokena sprawdziły się pozytywnie, zaś cena utrzymuje się z założonym przez nich „korytarzu cenowym”. Obecnie wartość tokena przekroczyła 250%.Projekt charakteryzuje się ciekawie ułożoną tokenomią bazującą na poziomach opartych na ilości (wartości) tokenów. W zależności od poziomu, otrzymuje się odpowiednią ilość airdropów a także możliwości inwestowania we wczesnych rundach projektów, które będą tworzyć od strony dewelopmentu.

Poziom wejścia na najwyższy próg VIP to 60k USD, zaś jeśli chodzi o pozostałe poziomy, to istnieje tu duży rozstrzał. Jednak twórcy Tokenomia.pro mają elastyczne podejście do tokenomii i w razie zainteresowania są gotowi dodawać dodatkowe progi.

Kiedy mogą pojawić się pierwsze projekty oraz ekspansja zagraniczna

Aktualnie Tokenomia.pro współpracuje z kilkoma projektami, zaś jeśli chodzi o airdropy, ze względu na niezbyt optymistyczny sentyment na rynku, wielu ludzi wstrzymuje się z listingiem projektów. Natomiast inwestorzy otrzymają proporcjonalnie tzw. claim fee, czyli tokeny odebrane inwestorom, którzy zapłacili karę za wyjście.

Tokenomia.pro zaczęła ekspansję zagraniczna, głównie na Europę, szczególnie Skandynawię, Anglię i Szwajcarię. Prowadzone są też działania z USA. Bardzo duży nacisk kładziony jest na decentralizację.

Dalsze plany rozwoju firmy

Tokenomia.pro chce jeszcze głębiej pójść w stronę decentralizacji: „naszą wizją jest kontrybucja do decentralizowania przyszłości”. Przy czym nie chodzi im o to, żeby wszystko stało się zdecentralizowane, ale by “stworzyć realną alternatywę dla kierunku czy też rozwiązań na świecie, które są mocno scentralizowane.”

XTB

Firma zaczęła także 2 projekty edukacyjne – pierwszy z nich to kanał na YouTube w języku angielskim bardzo wnikliwie wyjaśniający zawiłości świata krypto, np. DAO, zaś poziom w jaki celują w edukacji będzie się wahał do podstawowego do zaawansowanego, skupiające się na tematyce techniczno-ekonomicznej.

Drugi projekt edukacyjny jest w języku polskim i obejmuje zaawansowaną tematykę dla osób, które są zainteresowane „inżynierią tokena i całego procesu związanego z projektowaniem systemów tokenomicznych, czyli nie samej tokenomii, lecz ekosystemu tokena, teorii gier.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar notowania | cena akcji orlen | wykres kryptowalut | intercars akcje opinie | najniższy kurs korony czeskiej | orlen cena akcji | akcje lotos cena |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here