Naga MarketsTokenizacja wszystkiego: Mosaico i token MOS. Rozmowa z Adamem Schimke, COO MosaicoMosaico to platforma umożliwiająca firmom uzyskanie finansowania w ramach przeprowadzanej tokenizacji, a inwestorom udział w inwestycji. Emituje ona także swój token MOS, który pozwala na wspieranie koncepcji tokenizacyjnej i działalności Mosaico. O tym czy tokenizacja, decentralizacja i blockchain na stałe wkroczą do branży biznesowej rozmawialiśmy z Adamem Schimke, COO Mosaico.Mosaico: platforma tokenizacji inicjatyw biznesowych

Mosaico jest stosunkowo młodą platforma, bowiem powstała przed niespełna dwa laty. Jej historię krótko opisał zaproszony przez nas gość.

W marcu 2019 roku rozpoczęliśmy pracę nad aplikacją Sapiency i tokenizacją personalną. Równolegle stworzyliśmy mechanizm, który pozwolał nam zdobywać kapitał ze sprzedaży tokenów Sapiency. Później ten mechanizm stał się zalążkiem platformy Mosaico, ponieważ okazało się, że dosyć ciężko jest na rynku o znalezienie w rozsądnej cenie i sensowej cenie miejsca, gdzie można stokenizować swój projekt, przeprowadzić zbiórkę, zdobywać fundusze, korzystać z funkcjonalności, które są po prostu konieczne do przeprowadzania takiego ICO, czyli np. programów partnerskich, air dropów, give-awayów, bounty programów, czyli wszystkiego co na platformie Mosaico możemy znaleźć. – stwierdził Adam Schimke, COO Mosaico.

Mosaico powstało w listopadzie 2019 roku, zatem mamy już dwa lata bez jednego miesiąca i przez ten czas udało się nam przejść drogę od projektu, który był jedynie wizją do czołowego dostawcy technologii tokenizacji w Polsce, a miejmy nadzieję, że także i niedługo na świecie. – podkreślił Adam Schimke.

Tokenizacja zdaniem Adama Schinke jest jedną z najlepszych metod na pozyskanie kapitału w początkowej fazie rozwoju firmy.

Tokenizacja jest tak naprawdę największą szansą na pozyskanie zarówno kapitału, jak i klientów, ponieważ nie jest to jeszcze faza, w której można jeszcze wejść na giełdę. Nie jest to także najczęściej faza, w której interesują się projektem fundusze inwestycyjne. Jednak tokenizacja może być wstępem do wejścia w takie rejony pozyskiwania kapitału, takie bardziej zaawansowane dalsze. – zaznaczył COO Mosaico.

Więcej o tokenizacji i rozwoju tej koncepcji, a także o tokenie MOS emitowanym przez Mosaico oraz planach rozwoju tej platform w wywiadzie, do którego odnośnik znajduje się u góry artykułu.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here