Naga Markets 

Rynek telemedyczny, ze względu na obecnie panujący kryzys, jest jednym z najbardziej perspektywicznych a wzrost jego wartości napędza presja obciążenia systemu opieki zdrowotnej. Wdrażanie rozwiązań telemedycznych, w opinii wielu ekspertów, inwestorów i polityków to nieunikniony kierunek rozwoju. Zmiany te dotyczą nie tylko naszego kraju, ale odnoszą się do potrzeb pacjentów w ujęciu globalnym.Telemedycyna mogłaby rozwijać się szybciej?

Pomimo świadomości powagi związanej z koniecznością wdrażania telemedycyny, według wielu obserwatorów wciąż rozwija się ona zbyt wolno. Głównym problemem jest brak funduszy jak i interdyscyplinarności, która wymaga współpracy specjalistów ze skrajnie różnych dziedzin, nie tylko związanych z medycyną.

Problem ten rozwiązali założyciele Międzynarodowego Akceleratora Technologii Telemedycznych – podmiotu mającego na celu wspieranie, komercjalizowanie, łączenie oraz ulepszanie produktów i usług telemedycznych. Akcelerator został powołany do życia w maju 2019 roku, jako spółka tworzona przez osoby uprzednio zasiadające w zarządzie m.in. Polskiego Towarzystwa Telemedycyny i E-zdrowia tj. działającego od ponad dekady stowarzyszenia naukowego oraz Polskiego Instytutu Ekspertyz Medycznych Sp. Z o.o., spółki realizującej opinie medyczne na zlecenie sądów powszechnych z całej Polski.

Celem Akceleratora jest wykorzystanie potencjału oprogramowania dedykowanego opiece medycznej. Jednym z nich jest planowana aplikacja oraz platforma MediHash, wykorzystująca sztuczną inteligencję i technologię blockchain do kontaktu z placówkami medycznymi i wykazywaniem prawdopodobieństwa potencjalnego zachorowania. Pomysł zajął pierwsze miejsce w kategorii „Best Start’up” podczas międzynarodowych targów Finance World Expo, które odbyły się na początku zeszłego roku w Szwajcarii.

Kryptowaluty wspierają rozwój telemedycyjny

Kolejnym śmiałym posunięciem jest wykorzystanie w projekcie kryptowalut. Spółka w ciągu najbliższych dni rozpocznie emisję własnej kryptowaluty na międzynarodowej giełdzie Latoken, celem zebrania środków do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Emisja uzyskała pozytywną decyzję Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie zgodności z przepisami prawa polskiego oraz wygrała konkurs na najlepszy projekt bezpośrednio na giełdzie Latoken.

Sam prezes spółki, Pan Adam Mucha, twierdzi, że zajmują się również konwencjonalnymi produktami, w tym również mogącymi pomóc w walce z pandemią, a same środki z tokenizacji posłużą jako wkład własny do projektów dotowanych z Unii Europejskiej w ramach konkursów przewidzianych na prace badawczo rozwojowe.

Zainteresowanych projektem zapraszamy na stronę www.telemedicoin.io , oraz na stronę projektu na giełdzie Latoken.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGPW z najlepszym wynikiem w Europie, DAX bez notowań przez większość dnia
Następny artykułNa GPW wraca hossa? Marcin Tuszkiewicz omawia najciekawsze spółki
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here