Naga MarketsTomasz Rozmus
Tomasz Rozmus z Tokeneo

Polska giełda kryptowalut Tokeneo, której właścicielem jest Tomasz Rozmus, przesłała do swoich klientów w piątkowy wieczór maila informującego o „tymczasowym zawieszeniu działalności operacyjnej serwisu Tokeneo Market”. Decyzja wynika z okoliczności zewnętrznych i niezależnych od spółki, poinformowano. W związku powyższym, na facebookowym profilu Tokeneo Polska przeprowadzony został dziś stream mający na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

  • Tokeneo zawiesza działalność
  • Cała infrastruktura Tokeneo wystawiona na sprzedaż
  • Inwestorzy bez gwarancji, że otrzymają swoje środki

Tokeneo idzie pod młotek

W trakcie trwającego ponad 76 minut nagrania, Tomasz Rozmus starał się wyjaśnić użytkownikom giełdy Tokeneo oraz inwestorom i posiadaczom tokena TOE, dlaczego platforma zmuszona została do zawieszenia działalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głównym powodem problemów, z którymi spotkała się giełda było masowe wypowiadanie umów przez banki. Tylko w 2020 roku 42 banki miały bowiem odmówić współpracy Tokeneo. Jakby tego było mało, część z nich pomroziła kapitał należący do spółki uderzając w jej płynność.

– Jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności, nie możemy więcej finansować projektu Tokeneo dlatego, że po prostu zabrakło nam pieniędzy na działalność operacyjną – wyznał Tomasz Rozmus.

Mimo, że w piątkowym oświadczeniu spółka zapewniała swoich użytkowników, że jest to tylko “tymczasowe” zawieszenie działalności operacyjnej serwisu Tokeneo Market, to dziś dowiedzieliśmy się, że cała infrastruktura, a więc procesor płatności, aplikacja do tokenizacji, kantor kryptowalutowy, giełda i serwis newsowy została wystawiona na sprzedaż za 2,5 mln. zł.

Tomasz Rozmus poinformował również, że osoby, które posiadały jakiekolwiek aktywa na platformie mogą składać reklamacje mające na celu ich wypłatę. Można to robić bezpośrednio z poziomu platformy, bądź pod adresem support@tokeneo.com.

Okazuje się więc, że mimo piątkowych zapewnień, że wszystkie aktywa wirtualne “niezmiennie pozostają zabezpieczone” i są do dyspozycji ich właścicieli, ich wypłata zależeć będzie od odmrożenia zamrożonych spółce środków i ewentualnej sprzedaży całej infrastruktury, a kolejność wypłat uzależniona będzie od kolejności składanych reklamacji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here