Naga MarketsW piątek 12 kwietnia zarząd giełdy Tokeneo poinformował o wycofaniu ze sprzedaży tokenu TEO. Skąd ta decyzja?

O giełdzie Tokeneo robi się w mediach coraz głośniej. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na świecie – giełda przekaże 50% uzyskanego dochodu swoim inwestorom, posiadaczom tokenów TEO. Niedawno podano informację o wycofaniu ze sprzedaży tokenów TEO. Decyzja ta ma być spowodowana ogromnym wzrostem zainteresowania zarówno projektem, jak i samymi tokenami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pre-ICO

Token TEO w pre-ICO był sprzedawany po 40 groszy. Następnie cena wzrosła do 50 groszy. Według szacunków zarządu giełdy, wartość tokenu waha się obecnie między 80 groszy a 1 złoty.

Co dalej z projektem? Start giełdy Tokeneo jest przewidziany na 22 maja. Dodatkowo toczą się rozmowy z czterema inwestorami strategicznymi, którzy mieliby wykupić część udziałów w giełdzie i współfinansować jej działanie.

Rozmowy mają dotyczyć sumy rzędu kilku milionów dolarów. Zainteresowanie projektem zgłosił m.in. fundusz z Chin, który chce rozwijać projekt Tokeneo w Azji południowo-wschodniej, amerykańska grupa kapitałowa z siedzibą w Singapurze a także fundusz z Wielkiej Brytanii.

Zarząd spółki nie wyklucza, że umowa zostanie podpisana z dwoma inwestorami. Partner strategiczny z Europy będzie odpowiadał za rozwój projektu na starym kontynencie i pozostałych rynkach, a rynek azjatycki przejmie inny dział. Rozmowy w tej sprawie trwają.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Licencja

Kryptowalutowa giełda Tokeneo, o której na łamach portalu Comparic.pl pisaliśmy już wielokrotnie, poinformowała 4 kwietnia o uzyskaniu licencji na prowadzenie działalności. Licencja obejmuje działalność giełdy utility tokenów, kantoru kryptowalutowego, przeprowadzenie ICO i emisję tokenów udziałowych.

– Pomimo załamania rynku przeprowadziłem wraz z zespołem dwa projekty ICO – Fundusz kryptowalutowy Cryptoinvestia oraz ekosystem usług kryptowalutowych pod nazwą TOKENEO. Pomimo niekorzystnych warunków i dużego spadku sentymentu do kryptowalut, maksymalnie wykorzystaliśmy ten czas na przygotowanie produktów kryptowalutowych do kolejnej hossy. Efektem tych prac jest dziś serwis informacyjny Tokeneo.News, dostarczający dziennie najwięcej newsów na rynku polskim oraz działający już kantor kryptowalutowy Tokeneo.Cash. Dokładnie 22 maja otwieramy kolejny projekt – jedyną na świecie giełdę kryptowalutową, która dzieli się zyskami z prowizji z posiadaczami tokenów giełdowych TEO – komentuje Tomasz Rozmus, pomysłodawca i założyciel grupy Tokeneo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here