Naga MarketsToken Shiba Inu mocno w górę, już 35% w zaledwie dwie sesjeKurs dogecoina zachowuje się dość niemrawo, ale w górę wystrzeliła za to cena tokena Shiba Inu. Od początku czwartkowej sesji do południa w piątek wzrosła ona o blisko 35% wspinając się chwilowo na wielomiesięczne maksima.

Shiba Inu w końcu dostępny na Coinbase Pro

Notowania Shiba Inu wystrzeliły po tym, gdy token finalnie znalazł się na giełdzie Coinbase Pro, trzy miesiące po pierwszych zapowiedziach tego listingu.Rzecz jasna, popularność tokenu wynika przede wszystkim z manii wokół dogecoina, która już kilka miesięcy temu rozlała się także na inne memiczne aktywa próbujące nawiązywać do charakterystycznego pieska.

Spora w tym zasługa Elona Muska, który pomimo sporej przeceny na dogecoinie zdaje się nadal od czasu do czasu wspierać społeczność związaną z DOGE. Ostatnio, pochwalił się swoim nowym psem, którego nazwał „Floki”. Tak, istnieje już token Floki Inu i nie ma chyba zaskoczenia w tym, że w rezultacie tego wpisu jego cena poszybowała w górę. Pisaliśmy o tym tutaj: Elon Musk ma swojego Shiba Inu.

Według portalu analitycznego CoinMarketCap, Shiba Inu jest obecnie na 46. pozycji wśród wszystkich kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, która wynosi obecnie niecałe 3,6 mld dol. To wciąż prawie 9 razy mniej niż dogecoin, ale z pewnością nie jest to już niszowy coin.

Plus500

Nie jest także szczególnie innowacyjny. Celem działania Shiba Inu zdaje się być po prostu spekulacja i budowanie społeczności, co przekłada się na zwiększanie jego wartości. Niemniej, popularność Shiba Inu doprowadziła do stworzenia popularnej zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej ShibaSwap.

Token Shiba Inu w górę aż 35% w zaledwie dwie sesje po listingu na Coinbase Pro
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com

Teraz, SHIB znalazł się także na Coinbase, jednej z największych giełd krypto, a handel nim możliwy jest tylko dla użytkowników platformy Coinbase Pro. Zwykle bywa tak, że wszyscy użytkownicy Coinbase otrzymają możliwość tradingu w oparciu nowego coina już kilka dni po listingu na wersji Pro.

invest

Choć pierwotnie handel Shiba miał być dostępny już kilka dni po ogłoszeniu listingu w dniu 15 czerwca, to finalnie stało się tak dopiero po ponad 3 miesiącach. Powodem miały być różnego rodzaju techniczne problemy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here