Naga MarketsWczoraj wieczorem informowaliśmy o zaskakującej śmierci Tobiasza Niemiro. Wspólnik upadłej niedawno giełdy kryptowalut BitMarket miał rzekomo popełnić samobójstwo strzelając sobie w głowę z własnej broni. Tuz po pojawieniu się tych informacji, w sieci rozgorzała debata na temat tego, czy to była samodzielna decyzja Tobiasza Nemiro, czy może ktoś mu w tym pomógł. Wciąż zagadkowy pozostaje także motyw tego działania.


Środowisko kryptowalut jest przekonane, że tragiczna śmierć wspólnika BitMarket może być związane bezpośrednio z upadkiem giełdy, wskutek czego naraził się on zapewne wielu inwestorom, którzy utracili w ten sposób dostęp do swoich środków.

Niektóre lokalne media nie łączą jednak tej sprawy z niedawnym upadkiem giełdy BitMarket. Wskazują one bowiem, że jest to już kolejna tragedia dotycząca przedsiębiorcy z branży gastronomicznej w Olsztynie. Kilka miesięcy temu samobójstwo popełnił bowiem, strzelając sobie w głowę, Jan Tandyrak.

– Olsztyńscy przedsiębiorcy żyją w strachu przed zbliżającym się wyjściem z więzienia Trolla. Przestępca dostał 25 lat za porwania dla okupu. Przeciw jego wcześniejszemu zwolnieniu i zgodzie na leczenie poza zakładem karnym wielokrotnie występował Tobiasz N. – czytamy na portalu olsztyn.wm.pl.

W wydaniu specjalnym programu To warto wiedzieć Comparic24.tv, Robert Wojciechowski z IGBiNT komentował najnowsze doniesienia w sprawie śmierci współtwórcy giełdy:

Tobiasz Niemiro miał przekazać “pewne materiały”

Dziś w nocy, punktualnie o godz. 3:19 na stronie debata.olsztyn.pl pojawił się artykuł autorstwa Adama Sochy, w którym wskazuje się, że Tobiasz Niemiro miał przekazać mu “pewne materiały”. Oaj panowie spotkali się w poniedziałek, 15 lipca br.

– Mówił długo, spontaniczne i sprawiał wrażenie szczerego. Twierdził, że sam jest ofiarą i że nikt mu w to nie uwierzy i będzie z tym musiał żyć. Po spisaniu rozmowy i autoryzacji (wniósł tylko drobne poprawki) wywiad ukazał się w środę 17 lipca. W emailu podziękował mi za niego, napisał, że to jedyny uczciwy tekst na ten temat, jaki ukazał się w mediach. Później jeszcze kilka razy do mnie napisał. Ostatni email przeczytałem w czwartek 25 lipca w pracy. Dopiero na wieść o śmierci sprawdziłem, że został wysłany o 02.57 rano. Ciało znaleziono o 14.00, ale kiedy nastąpił śmiertelny strzał wykaże sekcja.

Email był długi. Wynikało z niego, że znalazł się w środowisku szemranych biznesmenów. Podał nazwiska. Nie będę ujawniał jego treści z uwagi na dobro śledztwa, przekazałem emaile prokuraturze. Napisał też, że przekaże pewne materiały. Nie zdążył… – pisze Adam Socha.

Autor artykułu dodaje także, że Tobiasz Niemiro był biznesmenem i społecznikiem, prezesem Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa, a także pasierbem znanego olsztyńskiego restauratora i zarządcą jego lokali. Jako prezes Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa, sprzeciwiał się wcześniejszemu wyjściu na wolność odsiadującego wyrok 25 lat więzienia Trolla. W latach 90 olsztyńscy przedsiębiorcy żyli w strachu przed przestępcą, który działał w grupie organizującej porwania dla okupu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – Pary z euro, DAX oraz metale szlachetne 26.07.2019 [WIDEO]
Następny artykułAnaliza dla początkujących: GBP/AUD – z silną zwyżką po australijskich zapowiedziach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here