Naga MarketsTo warto wiedzieć przed sobotnim spotkaniem OPEC+Arabia Saudyjska potwierdziła, że trwają przygotowania do sobotniego, wirtualnego spotkania kartelu OPEC oraz rozszerzonej organizacji OPEC+. To istotna informacja, ponieważ wskazuje ona na to, że już w weekend poznamy istotne dla cen ropy informacje, które mogą przełożyć się znacząco na sytuację na rynku ropy naftowej na początku przyszłego tygodnia.

Oto najważniejsze informacje, które warto wiedzieć przed spotkaniem OPEC i OPEC+:

1) Według dotychczasowych ustaleń w ramach porozumienia naftowego, państwa OPEC+ tną produkcję o 9,7 mln baryłek dziennie w maju i czerwcu, a od lipca do grudnia 2020 r. cięcia mają wyniosić 7,7 mln baryłek dziennie.

Te artykuły również Cię zainteresują
2) Arabia Saudyjska i Rosja zgodziły się na przedłużenie cięć o 9,7 mln baryłek dziennie do końca lipca, ale Saudyjczycy będą naciskać na termin do końca sierpnia.

3) Mniejsi producenci ropy, którzy sygnowali porozumienie naftowe, są mniej skłonni do przedłużenia cięć, ale prawdopodobnie ulegną naciskom Saudyjczyków i Rosjan.

4) Ważnym punktem spotkania OPEC+ ma być nakłonienie niektórych krajów do bardziej rygorystycznego dopasowywania się do ustalonych limitów. Mowa przede wszystkim o Iraku i Nigerii.

Notowania ropy naftowej Brent – dane tygodniowe

Autor poleca również: Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here