Naga Markets
Mike McGlone, analityk Bloomberga

Bitcoin wzrósł na przestrzeni ostatnich tygodni o niemal 7500 dolarów, tj. blisko 46 proc. z nieco ponad 16 tysięcy dolarów, aż w rejon 24 tysięcy dolarów, co jest najwyższym poziomem od sierpnia ub.r. Mike McGlone, starszy analityk ds. rynków towarowych w Bloomberg Intelligence uważa jednak, że zwyżka ta może być pułapką na byki. W jego ocenie, czołowa kryptowaluta osunie się bowiem w najbliższym czasie w rejon 15 tysięcy dolarów i dopiero wówczas rozpocznie się kolejny rajd wzrostowy w kierunku sześciocyfrowej wartości BTC.

Bitcoin może spaść do 15 tysięcy dolarów

Mike McGlone, starszy analityk ds. rynków towarowych w Bloomberg Intelligence w rozmowie z influencerem kryptowalutowym Scottem Melkerem ostrzegł inwestorów, że Bitcoin prawdopodobnie spadnie w najbliższym czasie do 15 tysięcy dolarów i dopiero po odbiciu od tego pułapu rozpocznie się kolejny rajd wzrostowy w kierunku wartości sześciocyfrowych, tj. powyżej 100 tysięcy dolarów.

Analityk przyrównał temp adopcji Bitcoina  do pierwszej iteracji Internetu i przyznał, że przewiduje, iż czołowa kryptowaluta osiągnie kiedyś w przyszłości wartość sześciocyfrowa. To też sprawia, że inwestorzy powinni w jego ocenie “gromadzić” BTC.

– Jeśli chodzi o popyt, adopcję, to dopiero początek. To jest jak internet 20 lat temu. Makro big picture, widzę kolejne zero dodawane do Bitcoina. To jest kwestia czasu. Powinno się akumulować – przyznał McGlone dodając jednak, że to krótkoterminowe odbicie obserwowane w styczniu, to jest tym, czego bardzo się obawia.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

McGlone dalej ostrzega więc, że ten miesięczny rajd na rynku kryptowalut jest przypadkiem “hopium” inwestorów, zauważając, że ceny kryptowalut prawdopodobnie spadną, ponieważ Rezerwa Federalna kontynuuje zacieśnianie polityki pieniężnej jako środek przeciwdziałania inflacji.

– Chcę być ostrożny, aby ludzie zrozumieli, że jeśli kupujesz (BTC po – red.) 23 tysiące dolarów, to możesz z łatwością zjechać do 15 tysięcy dolarów, zanim zobaczysz kolejne zero dodane do tyłu tej liczby – wskazał.

Bossa

Jesteśmy w środku największego makroekonomicznego resetu

– Nadal uważam, że jesteśmy w środku największego makroekonomicznego resetu w naszym życiu, właśnie mieliśmy 100-letnie wydarzenie pod względem pandemii, mamy historyczną wojnę w Europie i mamy historyczną zmianę politycznego przywództwa w Chinach – wskazał dodając, że to powrót do czasów Związku Radzieckiego, kiedy masz jednego lidera i oczekujesz, że będzie on ekonomicznie sprawny – wskazywał z kolei McGlone już w połowie stycznia br.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułObligacje mogą odetchnąć z ulgą? Rynek jest przekonany, że to koniec podwyżek
Następny artykułBitcoin odlicza do kolejnej hossy. HODL-erzy nie chcą dopuścić do korekty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.