Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Wczorajsze doniesienia z Banku Anglii są zdecydowanie fascynujące. Członkowie BoE nie tylko nie zasygnalizowali podwyżki stóp procentowych, ale wydawać by się mogło, że wycofali się z wcześniejszego jastrzębiego tonu wskazując na pesymistyczną perspektywę dla gospodarki.


Prognoza wzrostu PKB na ten rok została obniżona z 1,9 % do 1,7 %, a oczekiwany do 2022 roku poziom inwestycji w brytyjskiej gospodarce został zmniejszony o 20%. Oczywiście przy słabszej gospodarce bardzo ciężko podnosić stopy procentowe, nawet jeśli pozostałym bankom centralnym bardzo na tym zależy i obecne niskie stopy funta szkodzą konsumentom. Spośród ośmiu głosujących członków, tylko dwóch było za tym by podnieść stopy procentowe. W trakcie poprzedniego spotkania głosujących za podwyżką była trójka. Co więcej, na konferencji prasowej po podjęciu decyzji, gubernator Mark Carney przybrał wyraźnie sceptyczne nastawienie wobec pomysłu podniesienia stóp.

GBP/USD, które ostatnio dość wyraźnie pięło się w górę, po publikacji BoE znacząco się wycofało. Ci, którzy liczyli, że tendencja mocnego funta i/lub słabszego dolara będzie trwała dalej, mają teraz znacznie lepsze warunki wejścia w długie pozycje niż jeszcze w środę.

Tymczasem USD/JPY od momentu wyboru Trumpa na prezydenta wydaje się dążyć w kierunku poziomu 112.00. Od marca przedział ten wydaje się jednak stabilizować i jak widać na poniższym wykresie okolice 115.00 uformowały podwójny szczyt.

NFP głównym wydarzeniem dnia

Dla wszystkich tych, którzy lubią gorące okresy na rynku, najważniejszym wydarzeniem dnia będzie publikacja amerykańskich payrolls. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca, również i dziś o godzinie 14:30 polskiego czasu poznamy zmianę liczby zatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym.

Wypróbuj social trading na eToro

Analitycy wskazują na wartość 182 tys. nowych miejsc pracy, które pojawiły się w lipcu. Taki odczyt z pewnością nie przysłuży się dolarowi – w czerwcu bowiem przybyło aż 222 tys. świeżo zatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym.

Tymczasem dolar kontynuuje spadki, choć już z wyraźnie mniejszym momentum. Wydaje się, że indeks znalazł wsparcie w okolicach 92 punktów. Obecna sytuacja na wykresie nie wygląda optymistycznie. Miejmy nadzieję, że dobre dane wesprą pod koniec tygodnia przecenionego dolara.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here