Naga Markets

Bitcoiin spadaWydaje się, że weekendowa wyprzedaż na rynku kryptowalut, postrzegana jako proces delewaryzacji, chwilowo dobiegła końca. Mimo to bitcoin (BTC) stoi w obliczu trudnej walki i wielu potencjalnych poziomów oporu na drodze powrotnej do rekordów wszechczasów. Analitycy nie wykluczają jeszcze jednego impulsu w dół, zanim cena wróci do długoterminowego trendu wzrostowego. Kurs BTC/USD odbija po spadku do 42 000 USD i w niedziele konsoliduje w okolicach 49 500 USD.

  • Rynek krypto przetrawił ostatnie gigantyczne wydarzenie delewarowania, które uderzyło również w bitcoina w tym roku
  • W tym powolnym procesie szukaniu nowego gruntu nie brakuje istotnych poziomów oporu: 50 000 USD i 53 000 USD
  • Analityk Rekt Capital zwraca uwagę na 200-dniową wykładniczą średnią kroczącą (EMA), która została naruszona podczas sobotniej wyprzedaży
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Weekendowy krach na rynku krypotwalut. Bitcoin (BTC) poniżej 50 000 USD

Świeżo po krachu do 41 900 USD w sobotę rano, kurs BTC/USD ustabilizował się w okolicach 50 000 USD, gdy rynek przetrawił ostatnie gigantyczne wydarzenie delewarowania (najprawdopodobniej w wyniku globalnego risk-off), które uderzyło również w bitcoina w tym roku. W tym powolnym procesie szukaniu nowego gruntu nie brakuje istotnych poziomów oporu, które będą kluczowe do pokonania, by wznowić trend wzrostowy: 50 000 USD i strefa kapitalizacji rynkowej o wartości 1 biliona USD nieco powyżej 53 000 USD.Czy wiesz, że…?

Delewarowanie ma miejsce, gdy firmy lub osoby prywatne zmniejszają swoją dźwignię finansową lub zadłużenie, pozyskując kapitał poprzez sprzedaż aktywów i/lub dokonując cięć w razie potrzeby.

Spodziewam się jeszcze jednego impulsu w dół. Ktoś próbuje zalać rynek zleceniami sprzedaży, ale kto inny w cudowny sposób to wykupuje – wskazuje Lex Moskovski, CIO w Moskovski Capital.

W międzyczasie analityk Rekt Capital zwraca uwagę na 200-dniową wykładniczą średnią kroczącą (EMA), linię wsparcia, która utrzymywała kurs od sierpnia, ale została naruszona podczas sobotniej wyprzedaży.

Bitcoin (BTC) stabilizuje się poniżej 50 000 USD

Pod koniec września, kiedy BTC/USD oscylował na poziomie 42 000 USD, również odbył się test 200 EMA, a Rekt Capital uważa, że dotkliwość aktualnych spadków wciąż blednie w porównaniu z poprzednimi z historii.

Przetrwałeś erę niedźwiedzia -84,5% BTC w 2018 r. Przetrwałeś spadek o -63% $ BTC w marcu 2020 r. Przeżyłeś bessę -53% BTC w maju 2021 r. Przeżyjesz również i tę przecenę – dodał.

Znaczna część pozycji na kontraktach futures BTC została zlikwidowana podczas procesu delewarowania, a z kont kryptograficznych wypłynęło ponad 2,5 miliarda dolarów. Pytanie dla komentatorów rynków brzmi, czy jest to wystarczająca przecena, aby zapewnić powrót do stałego wzrostu. Tymczasem tygodniowe zamknięcie na BTC/USD wydaje się być najniższe od początku października.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here