Naga MarketsTo nie koniec rajdu na metalach szlachetnych. Analitycy ING uważają, że 2012 rok przyniesie dalsze wzrosty cen złotaOstatni tydzień na rynku metali szlachetnych rozpoczął się od wzrostów. Niemniej zdecydowana większość ruchu została wymazana, przez co notowania XAUUSD zakończyły tydzień w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z ceną złota? Analitycy ING uważają, że to jeszcze nie koniec rajdu byków, jednak czy mają oni rację?

To jeszcze nie koniec wzrostów na rynku złota?

Analitycy ING są zdania, że  pojawienie się szczepionki na koronawirusa najprawdopodobniej nie zakończy rajdu wzrostowego na złocie w 2021 roku. Rosnące oczekiwania inflacyjne, słabszy dolar i prawdopodobne ożywienie popytu fizycznego ze strony niektórych głównych konsumentów na wschodzących rynkach – powinny spowodować, że w 2021 r. cena złota będzie rosła.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy rosnące oczekiwania inflacyjne w związku z kolejnymi pakietami stymulacyjnymi powinny wspierać złoto, wiadomości o szczepionce doprowadziły do ​​gwałtownej korekty w dół cen złota. Dzieje się tak pomimo faktu, że kurs dolara stracił, podczas gdy realne rentowności zarówno pięcioletnie, jak i dziesięcioletnie osłabiły się -napisali  w ostatniej analizie analitycy ING.

 – Najwyraźniej ostatnia korekta na złocie była wynikiem rotacji aktywów, a najnowsze wiadomości dotyczące Covid-19 zwiększały apetyt inwestorów na aktywa ryzykowne. Widać to wyraźnie, patrząc na stosunek miedzi do złota, który osiągnął najwyższy poziom od ponad roku – dodali także.

Cena złota pomiędzy wsparciem a oporem

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna w krótki terminie. W minionym tygodniu obserwowaliśmy mieszane nastroje na rynku złota. Początek tygodnia przyniósł solidne wzrosty i wyjście w okolice nawet 1875$, jednak następnie cały ruch w górę został zniwelowany.

Patrząc technicznie na sytuację w krótkim terminie, może budować się struktura głowy z ramionami – RGR. Aby mówić o sygnale podażowym, notowania muszą jednak pokonać linię szyi układu, która została zaznaczona kolorem czerwonym na poniższym wykresie. Wtedy też istniałaby szansa na atak poziomu 1815$, a nawet ostatnich minimów prz 1765$. Oporem pozostaje z kolei strefa przy 1850$. Jej pokonanie może zanegować układu RGR i doprowadzić do wzrostów w kierunku 1890$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here