Naga MarketsTo możliwe? 2.600.000 $ opłaty transakcyjnej za przesłanie kryptowaluty wartej 130 $Dokładnie nie wiadomo co się stało. Być może komuś omsknął się palec na klawiaturze. Dziś przed godziną 10:00 UTC nieznany posiadacz portfela wysłał 0,55 wysokości (około 133 USD) z opłatą transakcyjną w wysokości 10 666 ETH – wartą obecnie trochę prawie 2,6 miliona USD. Wcześniejsze wieloryb transferował kryptowaluty, jednak opłata transakcyjna wynosiła dla tych transakcji mniej niż 1 USD.

  • Spark Pool otrzymała opłatę transakcyjną w wysokości 2,6 mln USD
  • Wieloryb prawdopodobnie omyłkowo ustawił tak dużą opłatę
  • Saldo portfela po transakcji opiewa na 11 mln USD w kryptowalutach

Wieloryb się pomylił?

Opłata trafiła do chińskiej grupy wydobywczej Spark Pool, która przetworzyła transakcję i może przekazać miliony swoim członkom. Normalna opłata za transakcję prawdopodobnie wyniosłaby około 0,50 USD, może jednak zostać ręcznie ustawiona przez nadawcę, jeśli ten chce przyspieszyć transakcję

Tożsamość zarówno nadawcy, jak i odbiorcy nie są jeszcze znane. Saldo portfela nadawcy zawiera ETH o wartości ponad 11 milionów USD – nawet po wydaniu 2,6 miliona USD na opłaty transakcyjne. Dla porównania, portfel odbiorcy jest teraz pusty, a środki znajdujące się na nim wcześniej zostały przeniesione do innych portfeli.

O dziwo, portfel nadawcy wysyłał transakcje co minutę w ostatnich godzinach i z dołączonymi opłatami wartymi mniej niż dolara. W związku z tym możliwe jest, że wieloryb przypadkowo odwrócił liczby dla tej dziwnej transakcji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nic nowego dla Spark Pool

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Spark Pool otrzymuje nieoczekiwanie wysoką opłatę transakcyjną. W ubiegłym roku firma zamroziła tajemniczą płatność w wysokości 2100 ETH (wówczas wartą 300 000 USD), którą wydała na wydobycie tylko jednego bloku – 600 razy więcej niż średnia nagroda za blok w tym czasie. Po wyśledzeniu nadawcy, południowokoreańskiej firmy blockchain, Spark Pool zgodziła się podzielić nagrodę 50/50.

Jeśli chodzi o tę ostatnią transakcję, rzecznik Spark Pool powiedział, że będzie wdzięczny za wszelkie potencjalne informacje dotyczące tożsamości nadawcy, gdyby okazało się, że opłata została wysłana omyłkowo.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here