Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) na 1,20 USD - prognozuje mBankKurs euro osunął się wczoraj do wsparcia przy 1,2150 USD. Obecna przecena zatrzymała trend wzrostowy, który postępował na fali poprawy oczekiwań globalnego wzrostu. Analitycy mBanku rewidują swoje prognozy, gdyż uważają, że założenie wzrostu notowań EUR/USD do 1,2500 był zbyt optymistyczne.

  • Optymizm dotyczący gospodarki amerykańskiej oraz obietnica silnej stymulacji monetarnej przełożyły się na wzrosty oczekiwań inflacyjnych
  • Zyskują także rentowności amerykańskich obligacji
  • Atutem gospodarki amerykańskiej jest mniej restrykcyjne podejście do lockdownów oraz szybsze tempo szczepień

Co wskazuje na koniec osłabienia dolara?

Wniosek o tymczasowym lub nawet trwałym zatrzymaniu wzrostów na Eurodolarze nie wziął się z nikąd. Poniżej analitycy mBanku tłumaczą swoje obecne podejście do tematu:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Pierwszy raz od bardzo długiego czasu optymizm dotyczący gospodarki amerykańskiej (także związany z potencjałem na większą stymulację fiskalną niż ta, której można było się spodziewać przed dogrywką w wyborach w Georgii) oraz obietnica silnej stymulacji monetarnej przełożyły się nie tylko na wzrosty oczekiwań inflacyjnych, ale wzrosły też rentowności realne obligacji amerykańskich (tj. ruch na rentownościach nominalnych był silniejszy niż na oczekiwaniach inflacyjnych).

– Jest to z jednej strony pokłosie oczekiwań większych podaży papierów skarbowych, ale z drugiej pokazuje też budujące się oczekiwania na siłę amerykańskiego cyklu. Przez wiele miesięcy inwestorzy w dużej mierze ignorowali lepszą sytuację amerykańskich wskaźników koniunktury i pozostali skupieni na globalnym ożywieniu. Obecnie atutem gospodarki amerykańskiej jest nie tylko mniej restrykcyjne podejście do lockdownów, ale też szybsze tempo szczepień, pozostające daleko powyżej poziomów obserwowanych w najszybciej szczepiących krajach strefy euro (na ten moment są to Włochy) – czytamy w serwisie ekonomicznym mBanku.

Kurs euro w kierunku 1,20 USD?

Gospodarka europejska może zacząć radzić sobie lepiej wraz z postępem programu szczepień oraz wejściem w fazę wydatkowania środków z UE, uważa mBank. Zyskać mogą wtedy także kraje nastawione na eksport.

Analitycy są jednak zdania, że te czynniki w obecnym momencie są już “dość dobrze rozpoznane i tylko coś nieoczekiwanego dla strefy euro mogło zmienić budujący się obecnie, nowy konsensus”. W związku z tym, obcięli prognozę dla EUR/USD w okolice 1,20.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, notowania Eurodolara zakończył poniedziałkową sesję na wsparciu przy 1,2150 spadają o 0,57 proc. Przełamanie tego wsparcia otwierałoby drogę do poziomu 1,2000 prognozowanego przez analityków mBanku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq prognozy | dax prognoza | kurs dolara prognozy 2020 | gpw pkn orlen | wykres nasdaq | eur usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here