Naga Markets
source: www.livetradingnews.com

W reakcji na ostatnie wydarzenia geopolityczne wiele walut zachowuje się w typowy sposób “risk-off”. To też sprawiło, że na wartości zyskują aktywa uznawane za tzw. Bezpieczne Przystanie, do których zalicza się m.in. dolar amerykański. To właśnie dzięki temu amerykańska waluta pozostaje jedną z najsilniejszych wśród walut G8 osłabiając się jedynie wobec walut surowcowych, do których zalicza się dolary australijski i nowozelandzki. Mimo tak wyraźnego wzrostu kursu USD, Jim Rogers uważa, że to co dzieje się obecnie za amerykańską walutą wskazuje na jej koniec.

Jim Rogers o końcu dolara amerykańskiego

Jim Rogers to znany inwestor, który jest byłym partnerem biznesowym George’a Sorosa i współzałożycielem Quantum Fund oraz Soros Fund Management. W rozmowie z  Economic Times wskazał on, że posiada dolara przede wszystkim dlatego, że amerykańska waluta jest bezpieczną przystanią z powodów historycznych.Wskazał on jednak, że to, co dzieje się obecnie z dolarem amerykańskim, to koniec dolara amerykańskiego. W jego ocenie, międzynarodowa waluta powinna być bowiem neutralna, ale w Waszyngtonie zmieniają teraz zasady.

Teraz, jeśli Waszyngton cię nie lubi, nakłada na ciebie sankcje i nie możesz korzystać z dolarów amerykańskich – podkreślił dodając, że coraz więcej krajów zaczyna szukać alternatywy dla dolara i w jego ocenie, to słuszny kierunek, gdyż Waszyngton nie gra już uczciwie. 

Interior capital
 

Przypomnijmy, że odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, Stany Zjednoczone oraz coraz więcej innych krajów nakłada na nią sankcje.

Istotne jest to, że Rosja posiada około 16 proc. swoich rezerw w dolarach amerykańskich i 32 proc. w euro.

– Mają prawie 50 proc. swoich rezerw w walutach, które są kontrolowane przez ludzi, którzy chcą im zaszkodzić – wskazał niedawno miliarder Bill Miller.

NED

Kryptowaluty zastąpią dolara?

Zapytany o to, co zastąpi dolara, Jim Rogers odparł, ze nie wie, ale ma nadzieje, że będzie wystarczająco mądry, aby to kupić.

– Nie lubię tego mówić. Jestem Amerykaninem, ale nie podoba mi się to, co robią z amerykańskim dolarem – przyznał.

Rogers został również zapytany o to, czy kryptowaluty mogą być kiedykolwiek alternatywą dla indeksu dolara amerykańskiego?

Jim Rogers nadal obawia się, że rządy mogą zdelegalizować Bitcoina i inne kryptowaluty

– Cóż, mogą być. Wiele osób zarobiło mnóstwo pieniędzy na handlu kryptowalutami – wskazał.

Dodał on także, że rządy lubią kontrolę i rządy lubią monopol. To też sprawia, iż w jego ocenie rządy albo je opodatkują, albo uregulują, albo zdelegalizują, albo coś innego, bo nie chcą stracić kontroli.

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lewa prognozy 2021 | enea notowania | notowania orlen | datawalk akcje prognozy | prognozy dolara | kurs eth | mercator cena akcji | kurs akcji cyfrowy polsat |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułUSA zdecydowało o nałożeniu embargo na rosyjską ropę, gaz i węgiel!
Następny artykułBitcoin z negatywnymi przepływami na giełdy od lipca 2021 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

4 KOMENTARZE

  1. Po tytule wiedziałem, że chodzi o reklamę kryptowaluty, bogacze chcą pomnożyć naszym kosztem swoje majątki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here