Naga MarketsNie jest żadnym sekretem, że pośród tysięcy kryptowalut jakie pozostają w obiegu część z nich jest zwykłym oszustwem. Dziś doczekaliśmy się końca jednego z takich oszustw. Co się dzieje gdy upada piramida?


Dla wielu osób, które siedzą głębiej w branży kryptowalut BitConnect jest uosobieniem zła. Cały model biznesowy spółki wygląda i cuchnie jak schemat Madoffa w którym pierwsi inwestorzy czerpią korzyści z pieniędzy wpłaconych przez osoby, które dołączyły do piramidy nieco później.

Jak wiadomo taki schemat działa dopóki dołączają do niego kolejni inwestorzy. W momencie gdy ich liczba zaczyna spadać wszystko pada jak domek z kart. Również ich marketing było mocno dyskusyjny. Osoby, które chcą się pośmiać mogą zerknąć na to wideo:

Upadek piramidy niesie ze sobą widowiskowe konsekwencje. BitConnect nurkuje z poziomu $478 do mniej niż dziesięciu dolarów za token. 

Rynki tradycyjne

Początek tygodnia na Wall Street był całkiem dobry, jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie gdy inwestorzy uświadomili sobie, że amerykański rząd ponownie stoi przed widmem shutdown. Niezła luka wzrostowa, która pokonała poziom 26 tysięcy punktów na Dow Jones szybko została domknięta po czym byliśmy świadkami jak dotąd największej wyprzedaży w tym roku.

Silne ruchy na danym aktywie są dobrą okazją do porównania korelacji pomiędzy rynkami. Choć jestem sceptycznie nastawiony do idei korelacji rynku krypto z tradycyjnymi rynkami to poniższe wykresy pokazują coś naprawdę interesującego. 

Na biało zaznaczono krzywą BTC, złoto w kolorze żółtym, a S&P500 na niebiesko. Przyjrzyjcie się jak zachowywały się złoto i Bitcoin na początku sesji europejskiej, tuż przed tym gdy traderzy z Azji poszli spać.

Wykorzystaj zalety social tradingu

Oczywiście, ocena rynku poprzez tak niski interwał to jak obserwacja słonia przez słomkę. Nie jesteśmy w stanie dostrzec całości. Wykres z ostatnich trzech lat pokazuje, że wszystkie trzy aktywa nabierały wartości w podobnym tempie co można tłumaczyć faktem niezliczonej ilości gotówki spływającej na rynki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here