Naga MarketsUrna do wyborówRynek z niecierpliwością czekał na oficjalne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Pomimo, że były one zgodne z sondażami, to kurs funta wystrzelił w górę. Już wczorajsze wieczorem badania exit poll pokazywały fantastyczny wynik dla Partii Konserwatywnej. 


Konserwatyści z samodzielną większością w Izbie Gmin

Analitycy z XTB napisali dziś w nocy: “Exit poll wskazuje, iż partia Borisa Johnsona dostała aż 368 mandatów, podczas gdy do większości wystarcza 326. To oznacza, że Konserwatyści będą mogli dokończyć Brexit, co z jednej strony jest wiadomością smutną, ale z drugiej usuwa w zasadzie ryzyko wyjścia z UE bez porozumienia. GBPUSD momentalnie wystrzelił powyżej 1,33, para jest najwyżej od czerwca 2018 roku. Poza 2017 rokiem exit polls w Wielkiej Brytanii zawsze były bardzo skuteczne.”

Zobacz także: Boris Johnson zapewnił sobie 368 miejsc w Parlamencie UK – wyniki Exit Polls

Aktualnie zostały przeliczone już głosy z większości okręgów wyborczych, wskazują one jednoznacznie na wygraną Konserwatystów – mają oni samodzielną większość. Jeżeli badania exit poll się ostatecznie potwierdzą, to będzie to najlepszy wynik torysów od czasów ostatniej wygranej premier Margaret Thatcher w 1987 roku.

Jak wynika z oficjalnych wyników ogłoszonych w okręgu wyborczym Uxbridge i South Ruislip, Boris Johnson uzyskał 25 351 głosów. Drugie miejsce w wyścigu po mandat do Izby Gmin zdobył kandydat Partii Pracy Ali Milani, który uzyskał 18 141 głosów.

Po sondażowych wynikach Boris Johnson powiedział: “Ten wynik daje nam szansę na uszanowanie woli brytyjczyków, na zmianę sytuacji tego kraju na lepsze, wreszcie daje nam szansę na uwolnienie potencjału całego narodu i to właśnie teraz zrobimy”

Wyniki wyborów w UK
Źródło: tvn24.pl

Kurs funta nawet po 1,35 USD

Kurs funta wystrzelił już po godzinie 23:00 kiedy poznaliśmy wyniki “Exit poll”. Kolejne godziny przyniosły natomiast stabilizację kursu nieco poniżej okrągłego poziomu 1,35 USD. Można więc powiedzieć, że rynek wykonał dokładnie to czego wszyscy oczekiwali. Być może dziwi jednak skala ruchu, który ma wyniósł ponad 300 pipsów podczas gdy wszyscy spodziewali się właśnie umocnienia funta.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here