Naga Marketseuro i dolary banknotyPodczas dzisiejszej sesji rynki są co prawda zdominowane przez to co dzieje się na akcjach czy metalach szlachetnych, niemniej spójrzmy na aktualną sytuację na głównej parze walutowej – EURUSD. Analitycy UOB są bowiem zdania, że po ostatniej silnej przecenie przyszedł czas na korektę, a może nawet i odbicie. Co dalej z kursem euro do dolara?


Kurs euro do dolara osiągnął już dno?

Spojrzenie 24 godzinne: “W piątkowej analizie wspominaliśmy, że spodziewamy się naruszenia przez EURUSD poziomu 1.0770, jednak dalej utrzymujemy również zdanie, że kurs nie powinien trwale wybić tego miejsca. W ubiegłym tygodniu notowania zdołały jednak dotknąć 1,0780, niewiele więc zabrakło do wyznaczonego przez nas poziomu. Następnie po lepszych danych z SUA obserwowaliśmy dynamiczny ruch w górę. Obecnie uważamy , że jest mało prawdopodobne aby kurs euro kontynuował spadki. Oczekujemy umocnienia się EUR i handlu w zakresie 1,0800 – 1,0875.”

Perspektywa 1-3 tygodni:W ubiegły piątek (21 lutego, przy cenie 1,0795) wspominaliśmy, że kurs EURUSD ma problem z dalszym ruchem w kierunku południowym i żebyśmy zobaczyli większą przecenę, musiałby dojść do wybicia poziomu 1,0770. Jednak piątkowe dynamiczne wzrosty doprowadziły do naruszenia poziomu 1,0845, co może sugerować zakończenie słabości eur, którą obserwujemy właściwie od początku roku. uważamy, że aktualnie kurs wszedł w fazę konsolidacji i oczekujemy handlu bocznego w zakresie 1,0770 – 1,0900.”

Zobacz także: Kurs dolara silny o poranku, koronawirus uderza w rynek

Sytuacja techniczna na wykresie EURUSD

Kluczowym wsparciem pozostaje mierzenie 127,2% ostatniej fali wzrostowej. Z kolei opór znajduje się w rejonach okrągłego poziomu 1,0900, gdzie wypadają także ostatnio pokonane minima oraz górne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Zobacz także: Szwecja będzie pierwszym krajem, który zrezygnuje z gotówki? Nadchodzi e-KoronaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here