Naga MarketsBitcoin BTCCena bitcoina spadła wczoraj poniżej 30 tysięcy dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy kwietnia br. deprecjacji do niemal 55 proc. Fakt ten sprawił, że notowania BTC znalazły się na jednym z najniższych poziomów od początku roku. Mimo to, w środę obserwujemy nie małe wzrosty. Tylko na przestrzeni kilkunastu ostatnich godzin cena BTC wzrosła bowiem o ponad 2500 dolarów, co stanowi 8,55 proc. Czy to zatem koniec bessy i na rynek kryptowalut powróci hossa? to Znany ze swojego sceptycznego podejścia do kryptowalut Nouriel Roubini zwany też “Doktorem Zagładą” uważa, że nic z tych rzeczy. W jego ocenie, bitcoin powinien spaść jeszcze znacznie niżej.

Regulatorzy zapoczątkują krwawą rzeź na rynku kryptowalut

Znany profesor ekonomii, Nouriel Roubini, który przewidział kryzys finansowy z lat 2008/09 podzielił się swoją opinią nt. obecnego spadku notowań bitcoina i jego oczekiwań co do dalszego kierunku ruchu. Spodziewa się on, że spadek ceny BTC poniżej 30 tysięcy dolarów to za mało i notowania najstarszej z walut wirtualnych osunąć się jeszcze znacznie niżej.Nie wyklucza on przy tym jednak, że Theter może przyczynić się do powstania pump & dump, co wspierałoby przynajmniej krótkoterminowe wzrosty.

 

Jego zdaniem, przy obecnych fundamentach, wiodąca kryptowaluta powinna jednak zdecydowanie mocniej spaść.

Życzy on sobie również, by amerykańscy i globalni regulatorzy rozprawili się wkrótce z bitcoinem i tym samym zapoczątkowali krwawą rzeź na rynku kryptowalut.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur online | akcje pgnig notowania | develia notowania | biomed lublin notowania | kurs korony islandzkiej | złoty kurs | celon pharma notowania | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBanki wchodzą w bitcoina (BTC). Giełda kryptowalut ze wsparciem BNY Mellon i State Street
Następny artykułZłoto: Cena XAU/USD pod presją rosnących rentowności obligacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here