Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleIndeks S&P 500 wzrósł od początku roku o niemal 11 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, zasięg jego aprecjacji przekracza 63 proc. Lisa Shalett, Wealth Management w Morgan Stanley wskazuje, że choć wciąż rozwijająca się druga fala pandemii może przyczynić się do pogorszenia warunków inwestycyjnych pod koniec roku, to jednak inwestorzy powinni skupiać się na pozytywnych wiadomościach, które mogą znaleźć swe odzwierciedlenie na wykresach w przyszłym roku.

  • Indeks S&P 500 wzrósł od początku roku o niemal 11 proc. osiągając w ten sposób nowe ATH
  • Pojawienie się skutecznych szczepionek może doprowadzić do zakończenia pandemii przed III kw. 2021 r.
  • Morgan Stanley przedstawia kilka czynników mogących przyczynić się do dalszych wzrost†ów na Wall Street

4 powody dalszych wzrostów S&P 500

Lisa Shalett z Morgan Stanley wskazuje na conajmniej cztery czynniki, które mogą przyczynić się do przyszłorocznych wzrostów na amerykańskim rynku akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pierwszym z nich są szczepionki przeciw koronawirusowi. Trzy różne firmy badawcze przedstawiły już bowiem swoje produkty, a ich skuteczność na poziomie około 95 proc. przewyższa wcześniejsze oczekiwania.

– Pierwsza z nich mogłaby zostać podana osobom z grupy wysokiego ryzyka i pracownikom medycznym na pierwszej linii frontu już w grudniu, a światowa gospodarka mogłaby skorzystać z szerokiego rozpowszechnienia szczepionek do drugiego kwartału przyszłego roku. Jeśli do późnego lata zobaczymy prawie powszechną dostępność szczepionek, może to sugerować zakończenie pandemii do trzeciego kwartału – wskazała.

Dostrzega ona także nadzwyczajny wzrost popytu konsumenckiego, który może zapewnić wzrost realnego PKB Stanów Zjednoczonych w 2021 r. na poziomie 5,9 proc.

– Pomimo utrzymującego się wysokiego bezrobocia, wiele gospodarstw domowych zgromadziło oszczędności choćby z powodu niemożności wydawania pieniędzy na rozrywkę i podróże, w tym na dojazdy do pracy. Oszczędności te przyczynią się do znaczącego i wciąż niedocenianego wzrostu gospodarczego w drugiej połowie przyszłego roku – dodaje.

Kolejnym dowodem na to, że ożywienie gospodarcze nabrało rozpędu pod powierzchnią są rosnące akcje spółek o małej kapitalizacji. Lisa Shalett zwraca uwagę, że podobne tendencje byłī w przeszłości prekursorem ożywienia gospodarczego.

Ponadto uważa ona także, że inwestorzy długoterminowi powinni wykorzystać potencjalne pogorszenie nastrojów w ciągu najbliższych kilku miesięcy, aby dodać do portfeli aktywa, które najprawdopodobniej skorzystają na późniejszym ożywieniu gospodarczym najbardziej. Chodzi tu o dodanie do amerykańskich akcji o małej kapitalizacji, akcji cyklicznych, takich jak akcje spółek finansowych, przemysłowych, usługowych oraz akcji nie amerykańskich, w tym akcji japońskich i akcji rynków wschodzących.

Autor polca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrump daje sygnał do przekazania władzy, a euro zyskuje
Następny artykułBitcoin (BTC) po 200-300 tysięcy USD do 2022 roku, uważa autor trafnych prognoz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here