Naga MarketsTo dopiero połowa hossy na Wall Street, twierdzą analitycy JP MorganAnalitycy JP Morgan stwierdzili w poniedziałek w rozmowie z Marketwatch, że jesteśmy dopiero w połowie hossy i że choć rynki może czekać korekta w styczniu, to warto postrzegać ją raczej jako okazję inwestycyjną. Wymienili także szereg aktywów, które ich zdaniem będą zyskiwać w kolejnych miesiącach.

  • Amerykańskie indeksy wyznaczają kolejne rekordowe szczyty mimo gospodarczego załamania na całym świecie
  • Wśród nich, jest m.in. amerykański benchmark, S&P 500
  • Wsparciem rynków ryzykownych aktywów, jak np. akcje, są pozytywne wiadomości dotyczące wdrożenia szczepionek na koronawirusa

Wall Street: To dopiero połowa hossy, twierdzi JPMorgan

Zdaniem analityków lidera bankowości inwestycyjnej, JP Morgan, jesteśmy dopiero w połowie rynku byka, a jakakolwiek korekta, która pojawi się na horyzoncie, powinna być postrzegana jako okazja inwestycyjna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zespół ekspertów banku stwierdził, że trend na kolejny rok jest raczej jasny, jednak zachęcił inwestorów do szukania mniej oblężonych instrumentów. Długie pozycje na rynkach giełdowych są zatłoczone i szykują się do korekty w styczniu, jak twierdzą analitycy JP Morgan.

Bank skłania inwestorów także do przeskalowania ekspozycji swojego portfela, jeśli jest on zbyt skoncentrowany na najbardziej zatłoczone instrumenty. Wśród nich bank wymienia między innymi krótkie pozycje na dolarze względem cyklicznych walut krajów rozwiniętych, długie pozycje na miedzi oraz Bitcoinie.

Eksperci z JP Morgan zachęcają także do zwiększenia części portfela związanej z inwestycjami w rynku akcyjne gospodarek wschodzących względem zmniejszenia pozycji na rynkach krajów rozwiniętych.

To dopiero połowa hossy, twierdzą analitycy JP Morgan
Notowania S&P 500. Źródło: tradingview.com

Zdaje się, że nic w tym dziwnego – biorąc pod uwagę, że S&P 500, indeks zrzeszający 505 największych spółek z amerykańskiego rynku, zyskał od początku tego roku aż 14,50%. Imponujący wynik, szczególnie biorąc pod uwagę załamanie wywołane pandemią.

Zobacz również: CD Projekt ustanawia nowy szczyt. Najlepszy tydzień akcji od 2016 r.

Dobrym ruchem ma być także zajęcie długiej pozycji na ropie oraz złocie, czy spojrzenie w kierunku spółek typu value i porzucenie części ekspozycji na spółki growth.

– Jakakolwiek korekta w krótkim terminie powinna być postrzegana jako szansa na zakup, ponieważ w naszej opinii jesteśmy dopiero w środku obecnego byczego rynku – stwierdzili analitycy JP Morgan.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here