Naga Markets

Edward SnowdenZnany zwolennik Bitcoina wyraził niedawno swój optymizm względem przyszłości tej wirtualnej waluty. Choć od swojego szczytu z ubiegłego r. potaniała ona o blisko 75%, Edward Snowden twierdzi, że to dobry czas na to, aby ją kupić. Były pracownik CIA poinformował o tym, iż chce zwiększyć swoją ‘’ekspozycję’’ na BTC za pośrednictwem postu na Twitterze. 

  • Zamieszanie z upadłą giełdą kryptowalut FTX wywarło presję na cały rynek wirtualnych walut, doprowadzając m.in. do spadków na Bitcoinie
  • Obecnie za jedną monetę BTC trzeba zapłacić mniej, niż 17 tys. dol. a Edward Snowden uważa, że jest to dobry czas na jej zakup
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

To dobry czas na zakup Bitcoina, twierdzi Edward Snowden

Były pracownik CIA poszukiwany przez władze Stanów Zjednoczonych pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych i szpiegostwo mocno wierzy w największą z kryptowalut, mimo iż ta potaniała od listopada 2021 r. o prawie 75%. Kurs BTC stoczył się bowiem z ATH w wysokości 68,7 tys. dol. do poziomów w pobliżu 16,8 tys. dol. obecnie. Tegoroczny dołek na jego wykresie został odnotowany kilka dni temu w okolicach 15,6 tys. dol. 

Edward Snowden należy do grupy wpływowych osobowości stojących murem za Bitcoinem. W jednym z najnowszych wpisów opublikowanych na Twitterze poinformował on swoich obserwatorów, że jest to dobry czas na zakupy tej kryptowaluty.

Amerykański demaskator stwierdził, iż zwiększy ilość posiadanych BTC przy aktualnych poziomach cenowych. Dodał obok, że nie jest to porada inwestycyjna, podkreślając, iż nie ma wykształcenia w tym zakresie i ,,nie wie, co robi’’. 

Mężczyzna ten odniósł się do swojego tweetu z 2020 r., gdzie przedstawiał podobne odczucia, gdy rynek był w dołku w związku z paniką wywołaną COVID-19. W kolejnych miesiącach doszło zaś do kolosalnych wzrostów na Bitcoinie. Jeżeli Edward Snowden rzeczywiście kupił wtedy BTC, można stwierdzić, że idealnie wyczuł on dno. 

XTB

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

W gronie znanych przedsiębiorców wierzących w długoterminowy sukces Bitcoina znajduje się m.in. Elon Musk. Dyrektor generalny Tesli, SpaceX i nowy właściciel Twittera nie uważa, aby to był koniec tej wirtualnej waluty. Choć spodziewa się on, tego, iż kryptowalutowa zima zagości na rynku na dłużej, obok jest przekonany, że BTC da radę wyjść z opresji cało. 

Niedźwiedzie prognozy

Niektórzy analitycy rynku wirtualnych walut nie są obecnie optymistyczni względem krótkoterminowych ruchów cenowych Bitcoina. Przykładowo Michael van de Poppe zakłada, iż kurs BTC może zanurkować nawet do okolic 10 tys. dol. pośród negatywnych wiadomości. 

Pesymistyczne nastawienie do rynku kryptowalut wyraził również znany komentator finansowy oraz gospodarz Mad Money – Jim Cramer. On z kolei zachęcił swoich widzów, aby ci wypłacili pieniądze z wirtualnych walut, póki mogą to zrobić. 

W ciągu ostatnich 24 godzin zmiany na wykresie BTC były niewielkie. Wczorajszą sesję kryptowaluta ta zamknęła na 1,63% plusie. Minimum odnotowane w poniedziałek wyniosło 15,8 tys. dol., maksimum z kolei to 17,1 tys. dol. Aktualnie Bitcoin handluje w pobliżu 16,8 tys. dol.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułOpał podrożał o 147% Jest najnowszy raport GUS nt. inflacji
Następny artykułTrading na żywo z Dariuszem Dargo. Średnia krocząca 144 EMA
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here