Naga Markets


Dom Maklerski TMS Brokers poinformował, że poszerza swoją dotychczasową ofertę o ochronę przed ujemnym saldem (z denim 29 września), w celu zwiększania ochrony klientów detalicznych. Dodatkowym zabezpieczeniem objęci zostaną klienci posiadający rachunki TMS Connect oraz TMS Trader.


Warto zaznaczyć, że w tym momencie już trzech największych polskich brokerów pod względem udziału w rynku – XTB, BossaFX oraz właśnie TMS, oferują inwestorom detalicznym ochronę przed ujemnym saldem na rachunku tradingowym.

ZAŁÓŻ RACHUNEK I SKORZYSTAJ Z OCHRONY DEPOZYTU

W regulaminie obrotu dla rachunków TMS Connect i TMS Trader w paragrafie 41 i ustępach 9-11 czytamy:

  • W sytuacji, gdy w wyniku zamknięcia przez TMS Brokers wszystkich otwartych pozycji wystąpiło ujemne saldo na Rachunku Pieniężnym Klienta i jednocześnie taki Klient nie posiada wystarczających aktywów zgromadzonych na innych Rachunkach Pieniężnych w TMS Brokers, TMS Brokers, po uprzednim potrąceniu środków z innych Rachunków Pieniężnych, dokona korekty kursów zamknięcia transakcji w taki sposób, aby saldo na rachunku pieniężnym wyniosło 0 (zero), z zastrzeżeniem ustępu 10.
  • Maksymalna wysokość korekt realizowanych przez TMS Brokers w odniesieniu do wszystkich ujemnych sald na rachunkach pieniężnych posiadanych przez Klienta w systemach TMS Trader oraz TMS Connect nie może przekroczyć równowartości 20 tysięcy euro.
  • Korekta kursów zamknięcia pozycji, o której mowa w ustępie 9 nie wymaga zgody Klienta.

Z regulaminu wynika więc jasno, że ochrona przed ujemnym saldem dotyczy operacji do wartości 20 tysięcy euro. Gdyby debet na koncie przewyższał tę kwotę, wtedy inwestor detaliczny i tak będzie posiadał dług wobec swojego brokera.

Nowy rodzaj rachunku – TMS Connect Premium

Wraz z ochroną przed ujemnym saldem do wysokości 20.000 euro TMS wprowadza nowy rodzaj rachunku TMS Connect Premium z  obniżonymi prowizjami – zaczynającymi się już od 0,002%.

Prowizje na największych indeksach zostały obniżone o 50% w porównaniu ze standardową ofertą TMS Connect. Przykładowo koszt otwarcia pozycji na indeksie DAX wyniesie tylko 0,002%. Spadły też prowizje na instrumentach walutowych – aż o 25% do 0,003%. Poza bardzo atrakcyjnymi prowizjami oferta TMS Connect Premium wyróżnia się brakiem ograniczeń w odległości stawianych zleceń Take Profit oraz Stop Loss. Kwotowania odbywają się w technologii STP, a transakcje realizowane są w trybie Market, dzięki czemu nie występują rekwotowania.

Historyczny spread dla EUR/USD z minionego miesiąca. Źródło: TMS Brokers

Aby uczynić  ofertę jeszcze bardziej transparentną TMS udostępnia narzędzie, dzięki któremu każdy klient może sprawdzić jak kształtował się spread na najważniejszych instrumentach z uwzględnieniem wartości minimalnych, średnich oraz maksymalnych. Przykładowo średni spread dla DAX’a za zeszły tydzień wyniósł 0,79 pkt., dla pary walutowej EURUSD 0,2 pipsa, dla złota 0,11$, dla ropy 0,02$. Te i więcej instrumentów można samodzielnie sprawdzić pod adresem: https://www.tms.pl/spread-historycznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Szukałem tych podpunktów w regulaminie w dwóch rachunkach(identyczny regulamin connect i connect premium. Nie wiem na jaki czas TMS wprowadził tą ochronę, ale już jej NIE MA!!!! w 41 paragrafie jest 5 ustępów, a nie “przynajmniej” 11. Z pomocą klawisza f3 szukałem też słów euro, 20000, EUR, ujemne saldo, ujemnym saldem itp. nic nie znalazłem. Wydaję mi się, że mogło to być wprowadzone na kilka dni, żeby klienta zachęcić. Niestety na stronie pozostała informacja o ochronie w wysokości 20000 EURO. To jest jawne wprowadzanie klienta w błąd. Najważniejszy jest regulamin, a nie strona internetowa. Proszę mnie skorygować jeśli się mylę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here