Naga MarketsMFSAMaltańska komisja nadzoru finansowego (MFSA) w komunikacie datowanym na 29 kwietnia poinformowała, że podmiot TMS Brokers Europe Limited, spółka powiązana z Domem Maklerskim TMS Brokers S.A. świadcząca usługi dla klientów na terenie Unii Europejskiej, złożyła wniosek o cofnięcie licencji Kategorii 3 pozwalającej na świadczenie usług inwestycyjnych.


TMS Brokers rezygnuje z licencji dobrowolnie, regulator nie wykrył nadużyć

„Niniejsze zawiadomienie ma na celu uświadomienie opinii publicznej, że TMS Brokers Europe Limited (“Spółka”) zwróciła się do Malta Financial Services Authority (“MFSA”) o wyrażenie zgody na zrzeczenie się licencji na usługi inwestycyjne kategorii 3. MFSA zaakceptowała wniosek Spółki. Zrzeczenie to jest całkowicie dobrowolne i nie wynika z żadnych działań regulacyjnych podjętych przez MFSA. W związku z tym, ze skutkiem od dnia 29 kwietnia 2019 r., Spółka przestała być licencjonowana przez MFSA” – informuje MFSA w swoim lakonicznym oświadczeniu.

Z informacji podanych przez regulatora nie wynika dlaczego spółka TMS Brokers Europe Limited zdecydowała się zawieść licencję. Portal Comparic.pl kontaktował się w tej sprawie z przedstawicielami polskiego oddziału domu maklerskiego, w momencie publikacji artykułu nie otrzymał jednak oficjalnego komentarza.

TMS Brokers Europe Limited świadczy usługi poprzez anglojęzyczną stronę tmseurope.com. O godzinie 11:00, 30 kwietnia 2019 roku, w witrynie internetowej nadal znajdowała się informacja o posiadaniu maltańskiej licencji przez podmiot.

AKTUALIZACJA – komentarz TMS:

“Komunikat MFSA z dnia 29 kwietnia jest zwieńczeniem procesu podjętego w lipcu 2018 roku przez akcjonariuszy brokera i przeprowadzonego we współpracy z maltańskim regulatorem.

W związku z uzyskaniem przez Dom Maklerski TMS Brokers SA zgody odpowiednich instytucji nadzorczych na prowadzenie działalności na rynkach unii europejskiej, akcjonariusze maltańskiej spółki podjęli decyzję o zaprzestaniu działalności maklerskiej przez TMS Brokers Europe LTD.

Obecna oferta Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. jest jednolita dla wszystkich rynków zagranicznych na których działa broker, procesy zostały usprawnione a klienci maltańskiego brokera zdecydowali się na kontynuację obsługi w Domu Maklerskim TMS Brokers SA w Polsce. Aktualną ofertę można poznać na stronie tmsbrokers.com.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here