Naga MarketsJak donosi Rafał Zaorski na grupie dyskusyjnej Trading Jam Session, pracownicy IronFX w Polsce są wzywani przez wydział do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją komendy rejonowej policji w Warszawie w charakterze świadków w sprawie przywłaszczenia mienia przez Iron FX Global Limited. W poście Rafała na grupie znajdujemy m.in. zdjęcie wezwania:

Źródło: Rafał Zaorski | Trading Jam Session
Źródło: Rafał Zaorski | Trading Jam Session

Jak czytamy w wezwaniu, osoba wzywana jest w charakterze świadka, jednak Rafał Zaorski dodaje, iż prokuratura interesuje się także umowami dot. brokerów wprowadzających (tzw. IB) oraz zapisów dotyczących wynagrodzenia od strat klientów zawartych w tych umowach.

O ile zwyczajowo już brokerzy  wprowadzający otrzymują od brokerów prowizję zależną od obrotu przyprowadzonych przez nich klientów, to IronFX najprawdopodobniej dzielił się ze swoimi IB także zyskami pochodzącymi bezpośrednio ze strat wprowadzonych klientów. To rozwiązanie jest szalenie kontrowersyjne i rodzi silny konflikt interesu między klientami brokerów, a brokerami oraz ich przedstawicielami IB.

W trakcie krótkiej rozmowy Rafał zapewnił mnie, że kolejne informacje w tej sprawie wkrótce zostaną upublicznione. Tymczasem zapraszamy na nagranie InwestorTV.pl na temat praktyk brokerów zarabiających na stratach klientów:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here