Naga MarketsOdkąd w dniu 24 września nastąpiło wybicie dołem z formacji trójkąta wyrysowanej na wykresie Bitcoina, mamy do czynienia z trendem spadkowym i wielu inwestorów, bazując na analizie technicznej, przewiduje dalsze spadki notowań „cyfrowego złota”. Jeden z inwestorów – Timothy Peterson, pracujący dla Cane Island Alternative Advisors również przewiduje spadki, jednak bazując na zupełnie innych przesłankach.


Inwestorzy instytucjonalni realnie wyceniają Bitcoina na 6 tys. USD

Zdaniem Petersona notowania Bitcoina mogą spaść do poziomu 6 tys. USD, co wynika z jego analizy premii od udziałów w Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC), będącym instrumentem inwestycyjnym wykorzystywanym przez klientów instytucjonalnych do ekspozycji na Bitcoina bez konieczności zakupu fizycznej kryptowaluty. Grayscale jest firmą specjalizującą się w oferowaniu wysokiej jakości produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach.

Zobacz również: Bitcoin: niskie obroty na BitMEX mogą oznaczać długotrwałą konsolidację

Z analizy Petersona wynika, iż w ujęciu historycznym, cena Bitcoina podążała za wartością premii na GBTC. W ostatnim miesiącu, pomimo tego, że notowania BTC pozostawały na relatywnie stałym poziomie, to wartość wspomnianej premii spadła. Jego zdaniem luka, z jaką mamy obecnie do czynienia może przyczynić się do kolejnych spadku notowań BTC. Zwykle premia wynosiła ok. 30-40 procent, zaś obecnie spadła ona do 20 procent, co zdaniem Petersona może pociągnąć cenę BTC do poziomu 6 tys. USD.

„Gdy cena Bitcoina znajdowała się daleko powyżej premii od GBTC, dochodziło do jej spadków. Obecnie ponownie otworzyła się luka. Premia na GBTC spadła z 4 do 2 USD za udział. Oznacza to, że cena Bitcoina powinna spaść z poziomu 12 tys. USD do 6 tys. USD. Związek pomiędzy premią na GBTC a ceną Bitcoina nie był stabilny na przestrzeni czasu. Jednak nasze modele fundamentalne także wyceniają BTC na ok. 6 tys. USD. Wygląda na to, że instytucje oraz długoterminowi inwestorzy amerykańscy, którzy zainwestowali w GBTC również oczekują, że cena Bitcoina osiągnie ten poziom.”

Zdaniem Petersona notowania jednostek GBTC można uznać za wskaźnik pokazujący perspektywę od krótko do średnioterminowej, jeśli chodzi o trend ceny Bitcoina gdyż odzwierciedlają one poziom popytu na to aktywo ze strony inwestorów instytucjonalnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here