Naga MarketsTimes and Sales w końcu zaimplementowane w MetaTraderze. Hit czy kit? |źródło: www.metaquotes.net
Times and Sales w końcu zaimplementowane w MetaTraderze. Hit czy kit? |źródło: www.metaquotes.net

Jeśli jeszcze nie mieliście powodu do zmiany platformy na MetaTrader5 to być może właśnie go znaleźliście. Najnowsze rozwiązanie programistów MetaQuotes oferuje funkcjonalność dostępną do tej pory jedynie w profesjonalnych platformach giełdowych.


Mowa tu o okienku Times and Sales, które w połączeniu z tzw. księgą zleceń, pokazującą ilość zleceń kupna bądź sprzedaży rozmieszczonych na różnych poziomach cenowych wykorzystywane jest z powodzeniem podczas handlu choćby na amerykańskim rynku akcji.

Najnowsza wersja MT5 umożliwia śledzenie głębokości rynku za pomocą oddzielnego okna. W nim znajdziemy również opcję włączenia podglądu czasu oraz wielkości zleceń, które kierowane są na rynek. Możliwość podglądu aktywności uczestników rynku pomaga w określeniu poziomów wsparć i oporu, co – należy przyznać – jest niezwykle pomocne w tradingu.

Pamiętajmy jednak, że rynek walutowy jest rynkiem zdecentralizowanym. Times and Sales oraz głębia rynku działają świetnie w przypadku handlu regulowanego przez giełdę – LSE, NYSE, Deutsche Boerse etc. W przypadku handlu kontraktami różnicowymi, narzędzie to z pewnością będzie mieć mniejszą efektywność niż gdyby było wykorzystywane na wspomnianych wyżej parkietach. Warto jednak wypróbować na własnym rachunku jak działają najnowsze opcje wprowadzone przez programistów MetaQuotes. W tym celu można otworzyć rachunek demo u dowolnego brokera oferującego platformę MetaTrader5 i ściągnąć najnowszą wersję na swój komputer.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here